sedayemodafean.org

صدای مدافعان در هفته: ۱۷ تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۸

“حکمت کارت ایثارگران” از ۲۲ اسفند فعال می‌شود

sedayemodafean.org حکمت کارت ایثارگرانمعاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از فعال‌سازی “حکمت کارت ایثارگران” به مناسبت فرارسیدن روز بزرگداشت شهدا از ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۹۸ خبر داد. محمود پاکدل با اعلام این خبر گفت: به استناد تفاهم‌نامه مابین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای اجرای ماده ۵۴ قانون خدمات‌رسانی به ایثارگران، افرادی از جامعه ایثارگری که اقدام به دریافت حکمت کارت خود از بنیاد محل پرونده خود کرده‌اند، می‌توانند از تاریخ ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۸ به میزان مبلغ شارژ در کارت خود که بر اساس آخرین مانده دریافتی فعال‌شده از فروشگاه‌های اتکا خرید اقساطی انجام دهند.وی افزود: بازپرداخت اقساط به‌صورت ۱۰ ماهه پیش‌بینی‌شده و بنیاد ماهیانه اقساط را از حقوق افراد مشمول کسر و در وجه سازمان فروشگاه‌های اتکا واریز خواهد کرد. معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد درباره مزایای حکمت کارت‌ها نیز گفت: ایثارگران عزیزی که از بنیاد حقوق دریافت می‌کنند می‌توانند با دریافت حکمت کارت از تخفیف در هنگام خرید از فروشگاه‌های اتکا بهره‌مند شوند و همچنین با استفاده از این کارت می‌توانند به نسبت حقوقشان از بنیاد، کالا به صورت اقساطی از این فروشگاه‌ها خریداری کنند.

۲ هزار ماسک فیلتردار به جانبازان شیمیایی اهدا شد

sedayemodafean.org ماسک فیلتردارکیامرث حاجی‌زاده مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی جانبازان شیمیایی استان، ۲ هزار ماسک فیلتردار N ۹۵ به بنیاد شهید و امور ایثارگران تحویل داده شد. او افزود: همچنین یک هزار ماسک فیلتردار نیز برای پلیس راهور به منظور توزیع میان ماموران پلیس که در حال فعالیت در شهر‌های خوزستان هستند در نظر گرفته شده است. حاجی‌زاده اظهار داشت: این ماسک‌ها در سال‌های گذشته برای مقابله با گرد و غبار خریداری، و در انبار‌های مدیریت بحران خوزستان نگهداری می‌شد که اکنون با توجه به شرایط موجود و سرایت ویروس کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی، دستگاه‌های خدماتی و … قرار داده شد. به گفته مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، تاکنون بیش از ۳۰ هزار ماسک به دانشگاهه‌ای علوم پزشکی تحویل داده شده است.

آغاز توزیع مواد ضدعفونی کننده میان جانبازان خراسان رضوی

sedayemodafean.org مواد ضدعفونیمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: جانبازان به ویژه با عارضه شیمیایی جزو گروههای پرخطر و دارای احتمال بیشتر برای ابتلا به ویروس کرونا هستند اما خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در جمعیت جانبازان استان گزارش نشده است. حجت‌الاسلام حسین معصومی افزود: توزیع محلول ضدعفونی کننده برای جانبازان شیمیایی و ۵۰درصد در شهرستانهای گناباد، کاشمر و بجستان آغاز شده است و در مشهد نیز توزیع بسته بهداشتی برای جانبازان برای پیشگیری از شیوع کرونا به زودی آغاز می شود. مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی گفت: مقرر شده است ابتدا جانبازان ۵۰درصد مشهدی تمایل خود را برای دریافت این بسته بهداشتی به بنیاد اعلام کنند تا با همکاری شهرداری مشهد یک بسته بهداشتی حاوی پنج عدد ماسک N۹۵ و مقداری محلول ضدعفونی از سوی شهرداری تامین و به در منازل آنان ارسال شود. معصومی افزود: بخشی از این اقلام نیز به دو مرکز توانبخشی و بازتوانی جانبازان در مشهد و مرکز نگهداری از والدین شهدا اختصاص می یابد. بر اساس آخرین آمارها، شمار افراد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا در خراسان رضوی تاکنون به ۱۸۳نفر رسیده است. ۸۹نفر نیز در این استان بر اثر ابتلا به بیماری مشکوک به کرونا جان باخته‌اند.

آغاز تولید ماسک در قم به همت سپاه

sedayemodafean.org سردار شاهچراغیفرمانده سپاه علی بن ابیطالب قم در برنامه گفتگوی خبری سیمای مرکز قم نیاز، استان به ماسک‌های بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مورد توجه قرار داد و گفت: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم یکصد چرخ دوخت وتولید ماسک های بهداشتی راه اندازی شده است. سردار شاهچراغی گفت: بخشی از تولیدات ماسک‌های بهداشتی از دو روز قبل آغاز شده است. وی از خریداری یک دستگاه تولید ماسک به ظرفیت تولید بیش از ده هزار عدد در روز خبر داد و تاکید کرد: بخشی از ماسک‌های تولیدی به صورت رایگان به جانبازان و مددکاران کمیته امداد خواهد شد. سردار شاهچراغی افزود: بخشی از تولیدات نیز با قیمت تمام شده به فروش خواهد رسید تا نیاز مردم برطرف شود. وی همچنین از آمادگی استقرار بیمارستان سیار سپاه در قم سخن گفت و افزود: در حال حاضر تنها نیروی انسانی این بیمارستان به کمک بخش درمان استان آمده است و در صورت ضرورت این مجموعه بیمارستان با ظرفیت یکصد تخت مستقر و مشغول به کار خواهد شد. سردار شاهچراغی از توافق سپاه پاسداران و وزارت بهداشت برای اجرای طرح ملی سلامت در مقابله با بیماری کرونا خبر داد و گفت: چهارکارگروه مراقبت، مداخلات سالم سازی محیط، بسیج ادارات و شرکت‌ها و کنترل مبادی ورودی و خروجی با استفاده از ظرفیت بسیجیان شکل گرفته و فعالیت آنها آغاز شده است.

یادداشت سردبیر: چند هفته‌ای از شیوع کرونا در کشور میگذرد و ما نیز مانند دیگر رسانه‌ها و نهادها تمام فکر و ذکرمان کنترل این ویروس کشنده و بخصوص دور نگه داشتن آن از اقشار آسیب‌پذیر، مانند جامعه ایثارگران و جانبازان است. در حالی که در هفته‌های اخیر از بنیاد شهید و برخی دیگر از نهادها بسیار دلخور بودیم و با لحنی شکایت آمیز از عدم همراهی آنها با جانبازان و ایثارگران کهنسال گفتیم، خدا را شاکریم که در روزهای گذشته و با توجه به اخباری که بدست ما میرسد دولت و برخی از مراکز بنیاد شهید استانها بر تلاش‌های خود افزوده و با پخش و توزیع لوازم و اقلام بهداشتی میان برخی از جانبازان که مشکلات ریوی و ناراحتی‌ها قلبی و کبدی دارند،‌ سعی در کمک رسانی به این عزیزان کرده‌اند تا کمتر نیاز باشد از خانه‌های خود بیرون بیایند. در این میان بسیار مهم است که بنیاد شهید از جانبازان و خانواده‌های آنها بخواهد تا حد امکان در منازل خود مانده و بیرون نیایند تا خدایی ناکرده با ناقلان احتمالی این ویروس در تماس نباشند. همانطور که در روزهای گذشته هم تلاش داشته‌ایم تا از آخرین وضعیت تعداد قربانیان جانباز و ایثارگر اخبار مربوط را منتشر کنیم، متاسفانه تا امروز کرونا جان ۲۷ تن از جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس را گرفته و حتی خبر ناراحت کننده‌تر این است که شواهد و مدارک و فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی و گزارشات رسیده از افراد شاغل در بیمارستانها، حاکی از افزایش آمار مرگ میر در روزهای اخیر،‌ نه تنها میان جامعه ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های شهدا، بلکه در اقصی نقاط کشور است. بسیار مهم است که مخاطبان و هموطنان عزیزمان به توصیه‌های بهداشتی توجه داشته و اگر میتوانند درمنازل خود مانده تا از گسترش بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.