sedayemodafean.org جانبازان شیمیایی

صدای مدافعان در هفته: ۱۰ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۸

بدهی ۲۲۵ میلیارد ریالی بیمه دی برای جانبازان البرز مشکل ساز شد

sedayemodafean.org بیمه دیمعاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت که بدهی ۲۲.۵ میلیارد تومانی بیمه دی به مراکز خدماتی درمانی این استان از جمله بیمارستان‌ها منجر به لغو قرارداد این مراکز با بیمه دی شده است. محمد کریمی با بیان اینکه مشکل بازپرداخت و محدودیت بودجه‌ای بیمه دی به مراکز خدماتی درمانی در کشور وجود دارد، افزود: گفته می شود در سراسر کشور ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دیون بدهی بیمه به این مراکز است که ۵۰۰ میلیارد تومان آن هفته گذشته پرداخت شده است. وی اظهار داشت: بودجه مورد نیاز برای بازپرداخت دیون بیمه به مراکز خدماتی درمانی بایستی از طریق دولت تامین و به بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و سپس بنیاد به بیمه دی پرداخت کند. کریمی گفت: دولت برای بازپرداخت مابقی دیون قرار است ۲ هزار میلیارد تومان نیز به صورت اوراق بهادار پرداخت کند که یک هزار میلیارد تومان آن هفته پیش داده شده است. وی ادامه داد:‌ با وجود اینکه بیمارستان‌های خصوصی قرارداد خود را با بیمه دی لغو کرده اند، اما بیمارستان‌های دولتی استان همچون امام علی (ع)، مدنی، کمالی، رجایی، امام حسین (ع) و کوثر در کرج، امام صادق (ع) در هشتگرد، امام حسن مجتبی (ع) در نظرآباد و فاطمه الزهرا (س) اشتهارد خدمات درمانی را به جامعه  ایثارگری ارایه می دهند.

یادداشت سردبیر:‌ در ارتباط با بیمه دی مطلب زیاد گفته شده و واقعا دیگر حرفی برای گفتن نمانده. قضاوت را به عزیزان تحت پوشش واگذار میکنیم و در این زمینه و بطور کلی موضوع بیمه‌های درمانی جانبازان، در صورت تمایل، میتوانید تجربیات مثبت و منفی خود را از طریق ایمیل ما و یا در شبکه‌های اجتماعی با ما در میان بگذارید. tamaas@sedayemodafean.org

جانبازان شیمیایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از منزل خارج نشوند

sedayemodafean.org ویروس کرونابنیاد شهید در توصیه‌ای از جانبازان شیمیایی و نخاعی و دارای بیماری‌های تنفسی ریوی و کبدی خواست برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا حتی‌المقدور از منزل خارج نشوند. معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به آخرین اطلاعات و مطالعات در سطح کشور و جهان بهترین راه مبارزه و جلوگیری از گسترش این بیماری رعایت دقیق موازین بهداشتی و نکاتی از قبیل اینکه، ‌ ایثارگران دارای بیماری زمینه‌ای از جمله بیماری‌های تضعیف‌کننده سیستم ایمنی مثل سرطان، شیمی درمانی، جانبازان شیمیایی و نخاعی و دارای بیماری‌های تنفسی ریوی و کبدی حتی‌المقدور از منزل خارج نشوند. در ادامه این اطلاعیه آمده است:‌ مهمانی نرفته و مهمان نپذیرید.  از استخر و اماکن ورزشی استفاده نکنید. در همایش‌ها و اجتماعات عمومی شرکت نکنید.  به ملاقات بیماران نروید. اگر بیماری حاد و اورژانسی ندارید به مراکز درمانی مراجعه نفرمایید. از گوشت و تخم مرغ کاملاً پخته شده استفاده کنید. معاونت درمان بنیاد افزوده است:‌ ایثارگران همواره دست‌ها را مرتب بشویند و به‌صورت متناوب مایعات میل کنند.

یادداشت سردبیر:‌ با توجه به بی‌کفایتی دولت و بنیاد شهید در کنترل شیوع کرونا در میان جامعه جانبازان و ایثارگران، از تمام این عزیزان خواهشمندیم به توصیه‌های ایمنی در این مورد توجه کنند و بخصوص جانبازان شیمیایی و نخاعی و دارای بیماری‌های تنفسی ریوی و کبدی همانطور که توصیه شده است، تا حد امکان در منزل مانده و تماس‌های خود را با افراد دیگر محدود کنند.

تعویق ۲ ماهه اعزام مشمولان سربازی به دلیل کرونا | زمان اعزام اعلام شد

sedayemodafean.org اعزام مشمولان سربازیمعاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح کشور گفت: به دلیل شیوع و گسترش ویروس جدید کرونا در کشور، اعزام مشمولان سربازی تا ۲ ماه به تعویق افتاده است. سردار حسن عراقی‌زاده گفت: ابلاغ شده است تا تمام دوره‌های آموزشی سربازان به مدت حداقل ۲ ماه متوقف شود؛ یعنی مشمولان خدمت سربازی که قرار بود در روزهای آینده برای گذراندن دوره‌های آموزشی به پادگان‌های مربوطه اعزام شوند، اعزام آن‌ها تا اول اردیبهشت سال ۹۹ به تعویق افتاده است؛ اما آن‌هایی که چند روزی بیشتر به اتمام دوره‌های آموزشی آن‌ها باقی نمانده، تا اتمام دوره آموزشی البته با رعایت تمام نکات بهداشتی، در پادگان‌ها می‌مانند. سردار عراقی‌زاده اظهار داشت: یگان‌هایی هم که باید در محل مأموریت خود حضور داشته باشند، حضور آن‌ها در محل‌های خدمت ادامه خواهد داشت. چون برقراری امنیت کشور تعطیل‌بردار نیست.

یادداشت سردبیر:‌ جا دارد از تصمیم درستی که در این زمینه گرفته شده است تشکر کرده و از ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه بخواهیم که در صورت نیاز و تا زمانی که ویروس کرونا کاملا کنترل نشده است، اعزام سربازان مشمول خدمت را به تعویق بیاندازند.

سامانه تلفنی ۴۰۳۰ برای مشاوره کرونا

sedayemodafean.org سامانه تلفنی ۴۰۳۰سامانه مشاوره پزشکی کرونا که درروزهای اخیر به دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام آغاز به کار کرد با استقبال میلیونی مردم روبرو شده است. مظهری رئیس هیئت مدیره “برکت تل” وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام با اعلام این خبر گفت: کمتر از یک هفته پس از راه اندازی سامانه تلفنی ۴۰۳۰ توسط ستاد اجرایی فرمان امام با همکاری وزارت بهداشت، ۲،۵ میلیون تماس از سراسر کشور با این سامانه به ثبت رسیده است. وی افزود: سامانه تلفنی ۴۰۳۰ باهدف پیشگیری، شناسایی و ارائه مشاوره پزشکی درخصوص ویروس کرونا بصورت شبانه روزی فعال است و توسط ۴۰۳۰ پزشک، پرستار و تیم پزشکی همکار ستاد اجرایی فرمان امام به طور رایگان به سئوالات و دغدغه های مردم پاسخ می‌دهند.مظهری با اعلام این مطلب که این سامانه تلفنی ازتمام خطوط ثابت و اپراتورهای تلفن همراه بدون نیاز به کد و پیش شماره قابل دسترس است، افزود: بزودی سایت اینترنتی و کددستوری یو اس اس دی این سامانه هم فعال و در دسترس همگان قرار میگیرد.

یادداشت سردبیر:‌ در همین ارتباط مطلع شدیم که سعید نمکی وزیر بهداشت، در نامه‌ای به وزیر ارتباطات درخواست فوری امکان دسترسی به تلفن اینترنتی برای مراقبین و بهورزان (۶۰ هزار کاربر) از طریق سامانه ۴۰۳۰ را کرده که امیدواریم تمام نهادها و وزارتخانه‌های مربوط کمال همکاری را داشته باشند تا سامانه‌هایی این چنینی که برای پیشگیری، شناسایی و ارائه مشاوره پزشکی در مورد کرونا ایجاد شده در تمام کشور و بدون مشکلات فنی در دسترس همگان قرار گیرد. از تمام دست اندرکاران این پروژه تشکر میکنیم و امیدواریم که بنیاد شهید هم در این زمینه کوشا باشد تا بتوانند پاسخگوی سوالات و نگرانی‌های جامعه جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های آنها باشند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.