sedayemodafean.org مقابله با کرونا

صدای مدافعان در هفته:‌۳ تا ۹ اسفند ۱۳۹۸

جانبازان و خانواده شهدا برای مقابله با کرونا توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند

sedayemodafean.org ویروس کرونااداره کل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تشریح برخی اقدامات بنیاد برای مقابله با ویروس کرونا از جانبازان شیمیایی و خانواده شهدا خواست تا توصیه‌های پزشکی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس را رعایت کنند. در اطلاعیه اداره کل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه منتشر شده، آمده است: ورود ویروس کرونا به کشور در روزهای اخیر باعث مشکلاتی برای مردم شده است در این میان افراد دارای بیماری زمینه‌ای مثل افراد دارای ضعف سیستم ایمنی، بیماران ریوی و جانبازان شیمیایی از آسیب‌پذیری بیشتری برخوردارند و بهترین و اصلی‌ترین راه مبارزه با این ویروس پیشگیری است، لذا تمرکز وزارت بهداشت و همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران بر پیشگیری از ابتلا به بیماری قرارگرفته است. رعایت نکات بهداشتی و حفاظتی فردی در ارتباط با دیگران، شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع در طول روز، خودداری از تماس دست با دهان و بینی و چشم و فاصله گرفتن از کسانی که علائم سرماخوردگی دارند مهم است و اجتناب از دست دادن و روبوسی با دیگران مورد تأکید و توجه است که این موارد به‌طور مکرر از طریق رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌شود.

صدای مدافعان ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر کادر پزشکی و پرستاری که به مبتلایان به ویروس کرونا خدمات‌رسانی می‌کنند،‌ از مسئولان بنیاد تقاضا دارد توجه بیشتری به تلاشها برای تشخیص و پیشگیری شیوع کرونا در میان جانبازان نمایند. در روزهای گذشته شاهد بودیم که این خدمات بطور مناسب و بموقع در اختیار جانبازان و خانواده های آنها قرار نگرفته و این در حالی بوده که مسئولان دولت و مجلس به سهولت از این خدمات برخوردار بوده‌اند.

اعلام نحوه توزیع سهمیه مازاد بنزین ایثارگران در هفته آینده

sedayemodafean.org سهمیه مازاد بنزینمحمود تبریزی از تعیین سهمیه بنزین ایثارگران خبر داد و گفت: پس از گران شدن بهای بنزین در کشور، مطالبات زیادی از سوی جمعیت ایثارگر و به دنبال آن نمایندگان مجلس برای افزایش سهمیه بنزین این عزیزان مطرح شد. چرا که به دلیل محدودیت جسمی این قشر امکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای آنها کم‌تر است و به سهمیه بیشتری برای بنزین وسیله نقلیه شخصی خود نیاز دارند. مدیرکل تسهیلات بنیاد شهید تصریح کرد: به همین منظور و با موافقت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، مقرر شد تا میزان سهمیه جانبازان و معلولان از ماهانه ۶۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد. در واقع برای تمامی کارت سوخت‌های جانبازی ماهانه ۴۰ لیتر بنزین مازاد واریز خواهد شد البته خودروهای دوگانه سوز به جای ۱۰۰ لیتر، ۷۰ لیتر دریافت خواهند کرد. وی ابراز داشت: طی هفته آینده نیز ضمن جلسه با مسئولین مربوطه، نحوه توزیع سهمیه بنزین مازاد ایثارگران و جزئیات دیگر آن تعیین خواهد شد پس از این جلسه نیز جزئیات را به جامعه ایثارگری اعلام خواهیم کرد.

عیدی ۸۰۰ میلیون تومانی شهرداری مشهد به آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ه)

sedayemodafean.org آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ه)طی مراسمی با حضور محمدرضا کلائی شهردار مشهد، مدیرکل بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی خراسان رضوی، معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و جمعی از جانبازان جنگ تحمیلی دو دستگاه ون مناسب‌سازی شده هدیه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر به نمایندگی از مردم مشهد تحویل آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ه) مشهد شد. در حاشیه این مراسم، خلیل الله کاظمی، معاون عمران،حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: براساس مصوبه شورای شهر قرار شد دو دستگاه ون از سوی شهرداری مشهد خریداری و پس از مناسب‌سازی طی تفاهمنامه‌ای با بنیاد جانبازان این ون‌ها تحویل آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ه) مشهد شود. وی افزود: لذا با پیگیری‌های انجام شده این دو دستگاه ون خریداری و بانصب بالابر و ملزومات مورد نیاز برای استفاده جانبازان مناسب‌سازی و امروز تحویل این آسایشگاه داده شد، امیدواریم بتوانیم در ادامه نیز سایر نیازهای جانبازان عزیز این آسایشگاه برای تردد در شهر یا مشکلاتی که در مجموعه دارند را برطرف کنیم. گفتنی است، در مجموع برای خرید و مناسب‌سازی این دو دستگاه ون حدود ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

 sedayemodafean.org پلاک ویژه جانبازانپس از اختصاص سهمیه بنزین به دارندگان پلاک ویژه جانبازان و معلولان، وضعیت دریافت این پلاک پیچیده شده است؛ به نحوی که نابینایان از دریافت این خدمت محروم شده‌اند. مدیرعامل انجمن نابینایان ایران با تایید این مطب گفت: نابینایان تا چندی پیش پلاک ویژه معلولان را دریافت می کردند اما اخیرا پلاک ویژه به آنها تعلق نمی گیرد. سازمان بهزیستی و راهنمایی و رانندگی، متولیان این موضوعند و دلیل این کار خود را افزایش تعداد پلاکها و مسافرکشی می دانند. در صورتی که این دلایل به هیج عنوان معقول و منطقی نیست و باید فکری برای این قضیه شود.علی اکبر جمالی در ادامه گفت: حتی ۴۰ لیتر بنزین اضافه هم به نابینایان تعلق پیدا نکرده است و این در شرایطی است که نوع مبلمان شهری نامناسب بوده و رفت و آمد برای نابینایان واقعا سخت است و هزار و یک مشکل برای آنها ایجاد می کند. مدیرعامل انجمن نابینایان ایران یادآور شد: سال گذشته یکی از افراد نابینا به خاطر همین قضیه عدم مناسب‌سازی مبلمان شهری به زیر قطار مترو افتاد و در اصفهان هم یک نابینا بر اثر تصادف با اتوبوس فوت کرد.
شایان ذکر است که تعداد قابل توجهی از جانبازان جنگ تحمیلی در زمان مجروحیت نابینا شده‌اند و یا به علت آسیب‌های سیستمی که در جنگ تحمیلی متحمل شدند، در سالهای اخیر به عارضه‌های بینایی دچار شده‌اند. با توجه به مشکلات این دسته از جنازان، لازم است بنیاد همکاری‌های نزدیک تری با انجمن نابینایان کشور داشته باشد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.