sedayemodafean.org آغاز ثبت‌نام متقاضیان امریه سربازی

صدای مدافعان در هفته: ۱۲ تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

نخستین نمایشگاه ملی آثار هنری شهیدان برگزار می‌شود

sedayemodafean.org نمایشگاه ملی آثار هنری شهیدانمدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید از برگزاری نخستین نمایشگاه ملی آثار هنری شهیدان با عنوان «هنر مردان خدا» خبر داد. دکتر رحیم نریمانی با بیان این خبر اظهار داشت: شهدا مظهر زیبایی هستند و آثار هنری که از خود به یادگار گذاشته اند نیز در نوع خود بی نظیرند. در آستانه دهه پنجم نظام جمهوری اسلامی ایران و هم زمان با روز نکوداشت مادران و همسران معظم شهدا، اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید به یاد شهدای هنرمند، نخستین نمایشگاه ملی آثار هنری شهیدان را برگزار می کند. مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید اضافه کرد: این نمایشگاه که «هنر مردان خدا» نام دارد، روز شنبه، نوزدهم بهمن ماه، در موزه مرکزی «شهدا» افتتاح می شود و هم زمان با مراسم افتتاحیه از مادر و همسران شهدای مقاومت و هسته ای تجلیل خواهد شد. وی بیان کرد: این نمایشگاه هنری از نوزدهم تا سی ام بهمن ماه و از ساعت ۸ تا ۱۶ برای بازدید علاقه مندان دایر است. گفتنی است موزه مرکزی «شهدا» در خیابان طالقانی، تقاطع خیابان موسوی واقع شده که گنجینه ای ارزشمند از آثار و امضاء به جای مانده از شهدا شاخص کشور است.
 
یادداشت سردبیر: در مسیر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت شهدای دفاع مقدس، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی میتواند نه تنها درس‌ها و پیام‌های بسیاری برای نسل دهه ۷۰ و هشتادی‌های داشته باشد بلکه میتواند موجب دلگرمی خانواده‌های شهدای عزیزی شود که آثار هنری زیبایی نیز از خود کنار گذاشته‌اند. اما در این میان یادمان باشد  که مهمترین یادگار دنیوی که شهدا به جا گذاشته‌اند فرزندان و همسران آنها هستند که بیشتر از همیشه نیاز به توجه و حمایت دولت و مسئولین دارند. بیایید در کنار برگزاری چنین نمایشگاه‌ها و مراسمی، یادی هم از فرزندان و خانواده‌های شهدا کنیم تا آنها نیز بتوانند راه پدران و برادران و همسران خود را ادامه دهند.

آماری از محصلان مدارس شاهد

sedayemodafean.org مدرسه شاهددرسال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ تعداد ۳۸۲ هزار و۱۶۰ دانش آموز در۱۳۵۰مدرسه شاهد و ۲۹ هزار و ۷۹ دانش آموز بزرگسال ایثارگر در۲۹۰ مدرسه ایثارگران بزرگسال مشغول به تحصیل هستند و همچنین ۲۹ هزار و ۱۳۲ دانش‌آموز طرح پراکنده تحت پوشش تحصیلی اداره‌کل امور شاهد و ایثارگران هستند. بر اساسگزارش اداره‌کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اقدامات و برنامه‌های اداره کل امور شاهد و ایثارگران در راستای تحقق مدرسه صالح در تراز سند تحول بنیادین در بحث آموزشی شامل رسیدگی به امور تحصیلی و تربیتی دانش آموزان طرح پراکنده شاهد، تهیه و تدوین شناسنامه مدارس شاهد و برگزاری کارگاه‌های آموزشی ـ توجیهی و همچنین برگزاری دوره‌های ارتقای صلاحیت حرفه‌ای مدیران و آموزگاران در زمینه آموزش قرآن است. یکی دیگر از وظایف این اداره‌کل ارائه تسهیلات حمایتی و پیگیری امور حقوقی و رفاهی ایثارگران و شاهد شاغل در آموزش و پرورش است که تعداد ۲ هزار و ۴۰۶  نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به آنان پست مدیریتی یا سرپرست اعطاءشده است و همچنین آمار بهره‌مندی فرزندان معظم شهدا از امتیازات جانبازان ۱۵ درصد به بالا ۱۳۱۰ نفر است.

یادداشت سردبیر: جای شکرش باقیست که چنین مدارسی در دسترس خانواده‌های شهدا و ایثارگران قرار دارند. کاش اما مسئولین در راستای بهبود وضعیت اشتغال فرزندان شاهد و خانواده‌های ایثارگران هم کوشا باشد تا وضعیت معیشتی این عزیزان ارتقا پیدا کند.

آغاز ثبت‌نام متقاضیان امریه سربازی

sedayemodafean.org آغاز ثبت‌نام متقاضیان امریه سربازیمرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانش‌آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی امریه سربازی در تهران دعوت به همکاری می‌کند. متقاضیان واجد شرایط مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که مایل به گذراندن خدمت سربازی خود در قالب امریه می‌باشند، می‌توانند از ۱۵ الی ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ نسبت به ثبت نام اولیه در سامانه جذب امریه وزارت علوم اقدام کنند. مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم بر اساس مجوزهای اخذ شده و در راستای تکمیل سهمیه نیروی امریه خود از میان داوطلبان (دانش‌آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی امریه سربازی) واجد شرایط، در شهر تهران و در رشته‌های مورد نیاز، دعوت به همکاری می‌کند. در همین خصوص متقاضیانی که مایلند خدمت سربازی خود را در قالب امریه سپری کنند می‌توانند از ۱۵ الی ۳۰ بهمن نسبت به ثبت درخواست و بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام کنند. اطلاعات بیشتر درخصوص جزئیات جذب امریه مربوط به اعزام ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در سامانه این مرکز به آدرس req.mjazb.ir قابل مشاهده است.

جذب نیروی امریه در وزارت علوم منوط به دارا بودن یکی از شرایط ذیل است:

الف- خانواده ایثارگران (فرزند یا برادر شهدا، جاویدالاثرها، جانبازان، آزادگان، و فرزند رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه جبهه)

تصویب اختصاص اعتبار سهمیه بنزین به ایثارگران واجد شرایط

sedayemodafean.org سهمیه بنزین به ایثارگرانمدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تصویب اختصاص اعتبار سهمیه بنزین به ایثارگران واجد شرایط (جسمی، حرکتی) خبر داد. محمود تبریزی ضمن اعلام این خبر گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در کشور با مکاتبات و جلسات مختلف، اختصاص سهمیه سوخت به ایثارگران را پیگیری کرده است. وی افزود: پس از پیگیری صورت گرفته جلسات متعدد کارشناسی با شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌ھای نفتی برگزار شد که درنهایت در جلسه کارگروه سوخت در تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ با حضور نمایندگان وزارت نفت و وزارت کشور تخصیص اعتبار روزانه مجموعا ۲۰۰ هزار لیتر سهمیه بنزین به ایثارگران واجد شرایط (جسمی، حرکتی) به تصویب رسید. مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد در پایان خاطرنشان کرد: نحوه و میزان سهمیه افراد مشمول متعاقبا اعلام خواهد شد.

یادداشت سردبیر: چند هفته‌ای است که اخبار ضد و نقیضی در ارتباط با اختصاص اعتبار سهمیه بنزین به ایثارگران واجد شرایط در رسانه‌ها منعکس میشود تا اینکه بلاخره تصویب شد. باید دید میزان سهمیه افراد مشمول چه زمانی اعلام خواهد شد و اینکه واقعا در مرحله اجرایی با توجه به چالشهای موجود مسئولین چه نمره‌ای خواهند گرفت. امید میرود که مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید به وعده‌های خود در این زمینه عمل کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.