sedayemodafean.org لایحه بودجه ۹۹

صدای مدافعان در هفته: ۵ تا ۱۱ بهمن ۱۳۹۸

بیمه دی سریع‌ تر دیون خود به پزشکان خانواده شهدا را پرداخت کند

sedayemodafean.org حسن بهرام نیانماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی خواستار اقدام فوری بیمه دی نسبت به پرداخت دیون خود به پزشکان برای ارایه خدمات بهتر به خانواده شهدا و ایثارگران شد. حسن بهرام نیا در جلسه علنی یکشنبه مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام فاطمیه در تذکری به همتی رییس کل بانک مرکزی، اظهار داشت: بخشش سود و جرایم از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۸ که پیش از این صرفا تا پایان سال ۹۵ اعلام شده بود، به تسهیلات مشمول سررسید شده تا سال ۹۷ و پیش از آن اعم از تسهیلات جاری و غیرجاری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تعمیم یافت، اما متاسفانه بانک‌ها به صورت جزیره ای عمل می کنند، بنابراین تقاضا دارم اعلام بفرمایید که بانک‌ها وحدت رویه داشته باشند و بیش از این موجب نارضایتی مردم که حتی برای پرداخت ۱۰ میلیون تومان سرگردان هستند، ‌نشوند.نماینده نهاوند در تذکری به بیمه دی گفت: مدتی است پزشکانی که خانواده‌های شهدا و ایثارگران را طبابت می‌کنند نزدیک به ۱۵ ماه است که نتوانسته‌اند مطالبات خود را از این بیمه دریافت کنند، لذا از بیمه دی می‌خواهم که هر چه زودتر نسبت به پرداخت دیون خود برای ارایه خدمات بهتر به خانواده شهدا و ایثارگران اقدام کند.

یادداشت سردبیر:‌ بیمه دی که دیگر تبدیل به نمادی برای فساد و عدم خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگران و جانبازان شده مدتهاست که اعتبار خود را میان ایثارگران و خانواده‌های آنها از دست داده. حالا دیگر به خاطر بدقولی‌های اخیرشان،‌ بیمه دی میان پزشکان و بیمارستان‌های نیز از هیچ اعتباری برخوردار نیست و بنظر نمیرسد مجلس هم بتواند به موضوع ورود کند و یا تغییری در شرایط بوجود آورد.

کمیسیون پزشکی بنیاد ایلام برگزار می‌شود

sedayemodafean.org کمیسیون پزشکی بنیاد ایلاممعاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام از برگزاری آخرین کمیسیون پزشکی بنیاد ایلام در سال ۹۸ در روز پنجشنبه ۱۰ بهمن خبر داد. جمال اسدی با اعلام اینکه این کمیسیون در دو نوبت صبح و عصر روز پنجشنبه ۱۰ بهمن برگزار شد، افزود: در این کمیسیون تعداد ۲۱۰ پرونده شامل متقاضیان تعیین درصد جانبازی، برقراری حق پرستاری و جانبازانی که به درصد خود اعتراض دارند مورد بررسی قرار گرفت. او با اشاره به وجود درخواست‌های شماری از جانبازان جهت افزایش درصد جانبازی، اظهار داشت: تعداد بسیاری از جانبازان با توجه به شرایط کنونی خود، تقاضای افزایش درصد ارائه کرده اند، ولی بر اساس دستورالعمل برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد، فقط پرونده آن دسته از جانبازانی که حداقل سه سال از تاریخ آخرین کمیسیون آن‌ها گذشته باشد، قابلیت طرح در کمیسیون را دارد.

کل مطالبات خانواده‌های شهدا سال آینده پرداخت می‌شود

sedayemodafean.org لایحه بودجه ۹۹سخنگوی کمیسیون رسیدگی‌کننده به لایحه بودجه سال ۹۹ از پرداخت مطالبات و پاداش خانواده‌های معظم شهدا در سال آینده خبر داد. هادی قوامی، نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی در تشریح مصوبات کمیسیون رسیدگی‌کننده به لایحه بودجه (کمیسیون تلفیق) در حاشیه جلسه علنی مجلس اظهار داشت: در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ یک بند الحاق شده است که بر مبنای آن مطالبات و پاداش خانواده های معظم شهدا از این محل در سال آینده پرداخت شود. وی اضافه کرد: به دلیل اینکه ما در سال آینده افزایش صادرات فرآورده‌های نفتی در کشور را داریم و نرخ ارز افزایش خواهد یافت و علاوه بر آن کاهش مصرف داخلی نیز پیش‌بینی می‌شود، تامین اعتبارات مالی برای پرداخت مطالبات و پاداش خانواده شهدا تامین خواهد شد. نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لذا دولت در سال آینده می‌تواند مطالباتی که از سوی خانواده معظم شهدا در این خصوص وجود دارد را به نحو کامل پرداخت کند.

یادداشت سردبیر:‌ خبرخوبی که میتواند اگر صحت داشته باشد و اجرایی شود به خانواده‌های شهدا کمک بزرگی بکند. البته باید توجه به این موضوع هم داشته باشیم که این خبر بر فرض افزایش صادرات فراوردهای نفتی در سال آینده داده شده که بر خلاف نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی است و امکان کاهش صادرات فراوردهای نفتی ما با توجه به تحریم‌ها بیشتر است و اگر این اتفاق بی افتد، عملی شده این موضوع بسیار بعید میرسد. 

انتقاد نماینده اصفهان از کم‌ توجهی به خانواده شهدا و جانبازان

sedayemodafean.org حسن کامرانحسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: امروزه فرزندان جانبازان متوفی گلایه‌ های زیادی دارند و گاها پرخاشگر می شوند که چرا نسبت به آنها تبعیض می‌شود. وی افزود: متاسفانه ایثارگران و خانواده‌هایشان مظلوم واقع شدند، روز گذشته در ذوب آهن یک فرزند شهید را در میان راه از اتومبیل پیاده می‌کند در تهران هم یک خوابگاه وجود دارد یک فرد حراستی نامه می‌نویسد که هشت ماه یک کارمند ذوب آهن در آن جا استراحت کند ولی فرزند شهید را به آن جا راه ندادند در حالی که این خوابگاه تهران، خانه ایثارگران است. کامران در پایان اضافه کرد: باید در نظر بگیریم که مردم همیشه خارج از مباحثی که از سوی سه قوه مطرح می‌شود مسائلی را مطرح می‌کنند از این رو لازم است به نظرات مردم در حوزه داخلی و خارجی توجه کنیم.

یادداشت سردبیر:‌ این خبر نیازی به توضیح و یا تحلیل ندارد و متن خبر خود بازگو کننده مشکلات است. متاسفانه در حرف نام جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های شهدا برای اهداف سیاسی مورد سوءاستفاده قرار میگیرد اما عملا میبینیم که بی‌توجهی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران فراگیر شده و روزانه ده‌ها مورد بی احترامی و بی توجهی به خانواده‌های شهدا فقط در شهرهای بزرگ گزارش میشوند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.