sedayemodafean.org کمک‌های مردمی خوزستان

صدای مدافعان در هفته: ۲۸ دی تا ۴ بهمن ۱۳۹۸

شناسایی ۲۰۰ خانوار ایثارگر آسیب‌دیده در سیل سیستان

sedayemodafean.org ایثارگران آسیب‌دیده در سیلنشست ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران به ریاست سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رسیدگی به وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده در سیل اخیر در استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان در دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد برگزار شد. میرمرادی در این جلسه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان به‌خصوص شهید سردار سلیمانی و تسلیت شهادت جمعی از هم‌وطنان در سانحه هوایی گفت: در روزهای اخیر شاهد بروز سیل در استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان بودیم که بر اثر آن عده‌ای از هم‌وطنانمان در این دو استان با خساراتی روبرو شدند. وی ادامه داد: در این بین حدود ۲۰۰ خانوار ایثارگر نیز دچار آسیب‌هایی شده‌اند و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز بنا به رسالت ذاتی خود به‌سرعت اقدام به اعزام تیم‌هایی جهت بررسی وضعیت و سنجش میزان خسارات این عزیزان کرد. وی افزود: البته این خسارات به‌صورت کامل و قطعی مشخص نشده است، اما صندوق قرض‌الحسنه شاهد آماده پرداخت تسهیلات به ایثارگران عزیزی است که در این حادثه دچار آسیب شده‌اند. همچنین شرکت بیمه نیز پس از مشخص شدن میزان خسارات قطعی نسبت به جبران خسارات اقدام می‌کند.

نحوه صدور کارت جدید سوخت خودروهای پلاک معلولان و جانبازان

sedayemodafean.org کارت جدید سوختشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای نحوه دریافت صدور کارت جدید سوخت خودروهای پلاک معلولان و جانبازان را اعلام کرد. بر اساس این اطلاعیه، کارت هوشمند سوخت پیشین غیرقابل استفاده شده است. در این اطلاعیه آمده است: «شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه جدید خود و پیرو اطلاعیه شماره ۱۱، به اطلاع مالکان خودروهای معلولان و جانبازان می‌رساند کارت هوشمند سوخت پیشین، از ۲۸ دی‌ماه ابطال و غیرقابل استفاده خواهد بود و کارت سوخت جدید با شارژ سهمیه ویژه معلولان و جانبازان در اسرع وقت، صادر و توسط شرکت پست به آدرس مالکان خودروها ارسال و تحویل می‌شود.» بر اساس این اطلاعیه، آن دسته از معلولان و جانبازان که پلاک خودروی آنها ویژه معلولان و جانبازان نیست، برای دریافت سهمیه مازاد ۴۰ لیتر، لازم است ابتدا از طریق سازمان‌های مربوطه (بهزیستی و بنیاد جانبازان) و پلیس راهور برای تغییر پلاک خودروی خود اقدام کنند تا به دنبال آن امکان صدور و ارسال کارت سوخت جدید مهیا شود. همچنین، با توجه به مصوبه کارگروه بند ۸ هیئت وزیران، سهمیه ماهانه تخصیصی به خودروهای سواری شخصی دارای پلاک معلولان و جانبازان از ابتدای دی‌ماه امسال برای خودروهای بنزین سوز ۱۰۰ لیتر و خودروهای دوگانه‌سوز ۷۰ لیتر است که به همین منظور مابه‌التفاوت سهمیه دی‌ماه این کارت‌ها، در کارت‌های جدید به میزان ۴۰ لیتر به سهمیه پیشین اضافه شده است که با تعویض کارت سوخت کنونی و صدور کارت جدید قابل بهره‌برداری خواهد بود.

ایجاد باغ ایثار بجنورد

sedayemodafean.org ایجاد باغ ایثارمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: ایجاد باغ ایثار بجنورد با تامین زمین در گستره پنج هکتار کلید خورد. سیدعابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت:خراسان شمالی با وجود دارا بودن ۷ هزار جانباز تنها استانی است که هیچ بوستان و استراحتگاهی برای جانبازان ندارد و بوستان‌هایی هم که در این استان ساخته شده اند نیز شرایط استراحت و استفاده جانبازان را ندارد. حسینی افزود: برخی جانبازان ما به توصیه پزشکان باید از هوای آزاد استفاده کنند و ساعاتی در روز به دور از آلودگی‌های صوتی و زیست محیطی باشند، اما تا کنون شرایط مناسبی برای این افراد فراهم نشده است.

 

رزمندگان دیروز، جهادگران امروز؛ کمک‌های مردمی خوزستان به سیستان‌وبلوچستان ارسال شد

sedayemodafean.org کمک‌های مردمی خوزستانرزمندگانی که در جنگ ۸ سال دفاع مقدس حضور داشتند امروز نیز همچنان در راه ایثار و فداکاری قدم می‌گذارند و با جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سمت مناطق سیل‌زده سیستان راهی شدند. در طول ۸ سال دفاع مقدس مخلصانه پای در میدان جنگ گذاشته و از جان و مال خود گذشتند تا خاک و ناموس خود را حفظ کنند و امروز نیز با کار جهادی اخلاص خود را کامل می‌کنند. این داستان مردان بی‌ادعایی است که در هر برهه از زمان حاضر به جان‌فشانی هستند و این‌بار با جهادگری و خدمت‌رسانی بار دیگر مردم را مدیون خود ساختند. قرارگاه جهادی شهدای لشکر قدس اهواز که متشکل از رزمندگان، جانبازان و ایثارگران دوران ۸ سال دفاع مقدس است تا کنون در جهت رفع محرومیت مردم مناطق کم‌برخوردار اهواز کوشیده‌اند و اکنون با جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم خوزستان به سمت سیستان‌وبلوچستان راهی شدند تا به هموطنان سیستانی یاری‌رسانی کنند. این محموله شامل اقلام خوراکی، موکت، مواد شوینده و بهداشتی و سایر اقلام مورد نیاز است.

یادداشت سردبیر: مطمئنا همانطور که مشاهده کرده‌اید مهمترین خبر مربوط به جانبازان در هفته‌ای که گذشت وضعیت نابسامان جانبازان و ایثارگران در سیل اخیر در استان‌های سیستان و بلوچستان و شهرهای مجاور این استان بود. تا امروز که ما این اخبار را تهیه میکنیم حدود نزدیک به ۲۳۰ خانوار ایثارگر و منازل آنها خسارت دیده‌اند و همانطور که در متن خبر نیز خواندید،‌ مسئولین بنیاد شهید استان در تلاشند تا با رسیدگی به این عزیزان شرایطشان بحرانی‌تر نشود. مسئولان استانی در روزهای آغازین این فاجعه اذعان داشتند که حجم آب در مناطق دشتیاری، پلان و باهوکلات آمده و روستا‌ها بالا آمده، و منطقه کنارک و زرآباد نیز زیرآب هستند و جا‌هایی که در محاصره سیل نیستند نیز راه‌‌های ارتباطی قطع است. امیدواریم با سرعت بیشتری به وضعیت این روستاها رسیدگی شود و بنیاد شهید استان هم بتواند با یاری دولت هر چه سریعتر به داد ایثارگران و جانبازان صدمه دیده برسد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.