sedayemodafean.org حکمت‌کارت

صدای مدافعان در هفته: ۲۱ تا ۲۷ دی ۱۳۹۸

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

sedayemodafean.org نماز جمعه تهرانخطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران به امامت مقام معظم رهبری برگزار شد. امام خامنه‌ای در این خطبه‌ها بار دیگر بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره سردار دل‌ها، شهید سپهبد قاسم سلیمانی تاکید فرمودند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی از بیاناتشان به بدعهدی کشورهای اروپایی اشاره کرده و یادآور مظلومیت ایران در جنگ تحمیلی و هدف قرارگرفتن با بمب‌های شیمیایی شدند.

یادداشت سردبیر: همانطور که خوانندگان عزیز مستحضر هستند،‌ سردار سلیمانی نیز همچون هزاران سرباز فداکار اسلام و ایران، قربانی بمب‌های شیمایی بعثی‌ها بودند و به خوبی در و رنج جانبازان شیمایی را درک می کردند. شهادت آن بزرگوار و اشاره امام خامنه‌ای به مسئله بمباران شیمایی از سوی بعثی‌ها باید یادآوری باشد برای همه مسئولان مربوطه، تا بیشتر به فکر جانبازان شیمایی باشند. متاسفانه وضعیت این عزیزان مناسب نیست و خدمات بهداشتی و پزشکی مناسبی در اختیار تمامی این عزیزان قرار ندار. انشاالله با رهنون‌های مقام معظم رهبری، بنیاد شهید و نهادهای مربوطه به روش‌های نامناسب و فریبکارانه خود پایان دهند و در مسیر انقلاب و آرمان‌های امام راحل قرار بگیرند.

توزیع کامل حکمت کارت ایثارگران سراسر کشور تا دهه مبارک فجر

sedayemodafean.org حکمت کارت ایثارگرانمحمود تبریزی مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بر اساس قرارداد فی‌مابین بنیاد شهید و امور ایثارگران و شرکت وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، تاکنون ۱۲۱ هزار حکمت کارت چاپ و به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تحویل داده‌ شده است. مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید ادامه داد: در روز‌های اخیر نیز ۶۲ هزار حکمت کارت تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان چاپ‌شده و در اختیار بنیاد قرار گرفته است و هم‌اکنون در حال تحویل این کارت‌ها به جامعه مشمول هستیم. تبریزی خاطرنشان کرد: مقرر است تا پایان دی‌ماه مابقی کارت‌های مشمولین این طرح توسط وزارت دفاع چاپ و در اختیار بنیاد قرار گیرد و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایام مبارک دهه فجر به ایثارگران واجد شرایط (همه ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق دریافت می‌کنند) تحویل داده می‌شود و به‌محض تحویل کامل کارت‌ها، زمان و نحوه بهره‌برداری از آن‌ها به اطلاع ایثارگران عزیز خواهد رسید. وی افزود: دارندگان حکمت کارت علاوه بر بهره‌مندی از تخفیف‌های لازم می‌توانند به‌صورت اقساطی و بدون بهره از فروشگاه‌های اتکای سراسر کشور تا سقف اعتبار در نظر گرفته‌شده خرید کنند.

پرداخت تسهیلات به ایثارگران سیل‌زده در سیستان و بلوچستان

sedayemodafean.org ایثارگران سیل‌زدهاسلام کریمی، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، درباره نحوه حمایت از ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید که در حادثه سیل استان سیستان و بلوچستان آسیب دیده‌اند، گفت: صندوق قرض‌الحسنه شاهد در راستای رسالت واقعی و وظایف ذاتی خود و همچنین اهتمام به مسئولیت‌های اجتماعی در کنار هموطنان خود حضور خواهد داشت و با ارائه تسهیلات ارزان قیمت، سهم کوچکی در التیام آسیب‌های این عزیزان خواهد داشت. وی افزود: قصد داریم با همکاری ستاد بحران بنیاد شهید بررسی‌های دقیق کارشناسی از همه مناطق استان داشته باشیم و وضعیت مسکن، معیشت و بهداشتی آسیب‌دیدگان را مورد ارزیابی قرار دهیم. سعی می‌کنیم با تدبیر و اتخاذ تصمیمات بهینه با ارائه خدمات قرض‌الحسنه گامی مهم در راستای بهبود شرایط برداریم. همه تلاش ما و خادمان خانواده‌های شهدا و ایثارگران این است که تا بهبود شرایط و بازگشت زندگی مردم به شرایط عادی در کنار آن‌ها باشیم. کریمی با بیان اینکه سقف تسهیلات قابل ارائه در صندوق قرض‌الحسنه شاهد در سال جاری از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است، افزود: از تعداد وام‌های تخصیص یافته در سال ۱۳۹۸ به جامعه هدف، حدود شش هزار فقره وام به ارزش بیش از یک هزار میلیارد ریال به استان‌های سیل‌زده پرداخت شده که شامل استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، گلستان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی بوده است.

تشکیل کمیته ویژه برای مناسب‌سازی معابر در آذربایجان‌ غربی

sedayemodafean.org مناسب‌سازی معابر در آذربایجان‌ غربیمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ غربی گفت: با هدف مناسب‌سازی محیط برای جانبازان و معلولان، کمیته ویژه مناسب‌سازی و بررسی موانع و مشکلات این بخش در تمامی شهرستان‌های استان تشکیل می‌شود. آیدین رحمانی رضایی در جلسه ستاد مناسب‌سازی استان، افزود: این کمیته در همه شهرستان‌ها با حضور نمایندگان فرمانداری، بهزیستی، راه‌وشهرسازی و شهرداری تشکیل می‌شود تا مشکل جانبازان و معلولان حل و فصل شود. وی بیان کرد: ضوابط مناسب‌سازی معابر شهری برای تسهیل تردد معلولان و افراد سالخورده نیز باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تعاملات اجتماعی معلولان، جانبازان و سال‌خوردگان منوط به مناسب‌سازی معابر است و این مهم نباید به ایجاد رمپ و اصلاح هندسی معابر محدود شود. رحمانی اظهار داشت: شرایط باید به گونه‌ای مهیا شود که افراد معلول خود را جدای از سایر اعضای جامعه نبینند و در برقراری ارتباط و انجام امورات خود از بستر و امکانات مناسب برخوردار شوند. وی همچنین بر تخصیص ردیف بودجه از محل اعتبارات عمرانی دستگاه‌های اجرایی در راستای تامین اعتبار و امکانات مورد نیاز مناسب‌سازی تاکید کرد.

یادداشت سردبیر: شایسته است دیگر استان‌ها نیز همچون آذربایجان غربی،‌ بحث مناسب‌سازی معابر را جدی بگیرند زیرا بسیار از جانبازان کشور به علت نامناسب بودن امکانات شهری، خانه نشین هستند که این امر علاوه بر ایجاد انزوا برای این عزیزان، از لحاظ جسمی نیز وضعیت نامناسبی را برایشان ایجاد می نماید.

استاندار سمنان: کم‌توجهی به مشکلات جانبازان پذیرفتنی نیست

sedayemodafean.org مشکلات جانبازاناستاندار سمنان با تأکید بر رفع مشکلات جانبازان دوران دفاع مقدس گفت: برخی کم‌توجهی‌ها نسبت به جانبازان مشکلات این ایثارگران را دوچندان کرده است. علیرضا آشناگر در دیدار با جانباز محمدابراهیم بنار از جانبازان دوران دفاع مقدس اظهار داشت: جانبازان و ایثارگران در دوران دفاع مقدس از مهم‌ترین سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند. وی با اشاره به اینکه مردم استان سمنان در تقویم شهدا و جانبازان به انقلاب اسلامی، جزو برترین استان‌های کشور هستند؛ وجود جانبازان و ایثارگران همچون محمدابراهیم بنار را مایه افتخار استان سمنان دانست و افزود: جانبازان و ایثارگران در روز قیامت رو سفید و سربلند هستند. استاندار سمنان تأکید کرد: متأسفانه برخی بی‌توجهی‌ها یا کم‌توجهی‌ها مایه ناراحتی و نگرانی جانبازان شده است و مشکلات این ایثارگران سرافراز را دوچندان کرده است. آشناگر اظهار داشت: باید مشکلات جانبازان و ایثارگران احصا و نسبت به رفع آنها تلاشی مضاعف صورت گیرد. وی رفع مشکلات جانبازان را وظیفه مهم بر گردن همه مسئولان دانست و این ایثارگران را چهره‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد. محمد ابراهیم بنار جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی، متولد سال ۱۳۴۷ در شهمیرزاد است. وی در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی میمک بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن دچار ضایعه نخاعی شده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.