sedayemodafean.org شهید سپهبد سلیمانی

صدای مدافعان در هفته: ۱۴ تا ۲۰ دی ۱۳۹۸

اعلام برنامه‌های بنیاد شهید برای پاسداشت مقام والای شهید سپهبد سلیمانی

sedayemodafean.org شهید سپهبد سلیمانینماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برنامه‌های فرهنگی بنیاد در جهت پاسداشت مقام والای شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را اعلام کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه بنیاد شهید ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: بنیاد بر اساس رسالت ذاتی خود برنامه‌های مختلف فرهنگی را در جهت گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمان ایشان در حادثه تروریستی تدارک دیده است تا گامی را در جهت پاسداشت این شهید گران‌قدر و یاران ایشان بردارد. معاون رییس جمهور ادامه داد: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به «انتشار ویژه‌نامه شاهد یاران»، «برگزاری کنگره فرماندهان شهید مقاومت»، «ایجاد بنای یادبود در محل شهادت» و «سیره نگاری شهید سلیمانی» اشاره کرد. وی تصریح کرد: «فراخوان عکس و برگزاری نمایشگاه از آثار برگزیده با موضوع مراسم تشییع شهید سلیمانی»، «برگزاری کنگره شعر» و «اختصاص غرفه خاص شهید سلیمانی در موزه شهدا» از دیگر برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه است.

تجهیزات مورد نیاز جانبازان قطع نخاعی تامین می شود

sedayemodafean.org تجهیزات مورد نیازرئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از تامین تجهیزات و ملزومات مورد نیاز انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان بر اساس انعقاد تفاهمنامه با بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد. مهدی یوسفی در انجمن جانبازان نخاعی ایران و در حاشیه انعقاد تفاهمنامه با بنیاد شهید گفت: صبر، تحمل و فداکاری جانبازان و خانواده آنان وصف شدنی نیست. پس از گذشت سال‌ها هنوز هم جانبازان عزیز کشور در مسیر آزمایش سختی قرار گرفته‌اند و بی‌تردید خدای متعال اجر و پاداش ویژه‌ای به آنها در آخرت اعطا می‌کند. وی افزود: به یاری خداوند متعال طی انعقاد تفاهمنامه‌ای با بنیاد شهید و امور ایثارگران از این پس برخی اقلام ضروری آنها توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی تامین می‌شود. رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اظهار کرد: طی جلسه‌ای که با انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان داشتیم اولویت آنها مبنی بر تهیه تجهیزاتی همچون تشک مواج، ویلچر  و … است که ا مساعدت‌های وزارت بهداشت این اقلام هرچه سریع‌تر برای آنها تامین می‌شود. همکاری برای تهیه و خرید و ترخیص کالاهای پزشکی در حدود اختیارات و تعهدات موضوع قرارداد هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران و بنیاد شهید بوده است.

قول مساعد استاندار برای پیگیری مشکلات جانبازان

sedayemodafean.org پیگیری مشکلات جانبازانمحمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در دیدار با جانبازان بیش از ۷۰ درصد استان بعد از شنیدن مشکلات و خواسته‌های آنان گفت: این وظیفه ماست که تا حد امکان و تا آن جا که در حوزه اختیارات دستگاه‌های اجرایی است، پیگیر مطالبات و خواسته‌های جانبازان باشیم. او با بیان اینکه بخشی از این خواسته‌های مطرح شده نیاز به اصلاح قانون دارد، افزود: برای حل آن با وزارت کشور و بنیاد شهید کشور مکاتبه خواهد شد. معتمدیان ادامه داد: برای رفع مشکلاتی که در حوزه کاری دستگاه‌های اجرایی استان است، دستورات لازم صادر خواهد شد. استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که در نظام اسلامی، خدمت به مردم در اولویت است، اظهار داشت: باید در این زمینه به گونه‌ای اقدام کنیم که بعد از فراغت از دوره مدیریت، لیست کار‌های انجام نشده بسیار کمتر از اقدامات صورت گرفته باشد. بهسازی معابر، مجتمع‌های بین راهی و جایگاه‌های سوخت، افزایش توقفگا‌ها، رسیدگی به خانواده و توجه به اشتغال فرزندان و همچنین تامین مسکن متناسب با شرایط جسمی جانبازان ، از جمله خواسته‌های مطرح شده در این جلسه بود.

کمیسیون پزشکی بنیاد صبورانه به مشکلات جانبازان رسیدگی می‌کند

sedayemodafean.org کمیسیون پزشکی بنیادنماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پزشکان و نیروهای کمیسیون پزشکی بنیاد علی‌رغم تمام مشکلات و سختی‌ها، کارها و وظایف خود را به‌درستی و صبورانه انجام می‌دهند. حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی گفت: وظیفه سنگینی بر دوش متخصصان و نیروهای کمیسیون پزشکی بنیاد قرار دارد و این عزیزان با چالش‌ها و مشکلات زیادی روبرو هستند. معاون رییس جمهور با تقدیر از زحمات پزشکان و نیروهای اداره کل کمیسیون پزشکی بنیاد افزود: خوشبختانه شما عزیزان علی‌رغم تمام مشکلات و سختی‌ها، کارها و وظایف خود را به‌درستی و صبورانه انجام می‌دهید. رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مشکلات موجود در مسیر کارهای کمیسیون پزشکی بنیاد گفت: از پزشکان و نیروهای این مجموعه می‌خواهیم تا پیشنهادات و نظرات خود را در حوزه ساختار و جایگاه کمیسیون ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد و شرایط به‌گونه‌ای پیش برود تا به بهتر شدن فعالیت‌های کمیسیون منجر شود. حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی خطاب به پزشکان و نیروهای کمیسیون پزشکی بنیاد گفت: تشخیص جانبازی بر عهده شماست و این کار باید به‌گونه‌ای انجام شود تا هیچ‌کس از حق خود محروم نشود. در بین جانبازان گروه‌های آسیب‌پذیری همچون جانبازان عزیز اعصاب و روان و جانبازان شیمیایی نیز هستند که نیاز به توجه و همراهی بیشتری دارند. شما عزیزان باید در هر شرایطی به حرف‌ها و درد و دل‌های جانبازان گوش دهید و با گفت‌وگو، آنان را قانع کنید.

یادداشت سردبیر:‌ اینروزها اخبار مربوط به شهادت سردار سلیمانی حال و روز خوشی برایمان نگذاشته و با وجود انتقامی که از عاملان شهادت سردار گرفته شد،‌ همچنان در غم از دست دادن وی هستیم. البته شهادت برازنده سردار بود اما چه زود به آرزویش رسید و جامعه ایثارگران را تنها گذاشت. سردار از حامیان سرسخت جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های شهدا بود و بسیاری از یارانش از دوران ۸ سال دفاع مقدس از جانبازان بودند که همیشه مورد توجه و حمایت سردار دلها بودند. این نکات را برای این یادآوری میکنیم که امثال حجت‌الاسلام شهیدی ها بدانند که مسئولیتی را که در راس امور جانبازان و ایثارگران میگذارند باید مانند سرداری باشند که در عرصه حمایت از قشر ایثارگر جامعه  مانند حاج  قاسم برای نجات جان همرزمانش از جان خود میگذاشت و سینه سپر میکرد. کجا هستند مسئولینی که امروز برای حمایت از قشر ایثارگر جامعه سینه سپر کند؟‌ سردار سلیمانی بنیاد شهید کیست؟‌

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.