sedayemodafean.org پرداخت هزینه درمان خانواده جانبازان

صدای مدافعان در هفته:‌۷ تا ۱۳ دی ۱۳۹۸

لزوم رعایت سهم اشتغال ایثارگران در دستگاه های اجرایی

sedayemodafean.org سهم اشتغال ایثارگرانمحمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی گفت: باید بر مبنای قانون تمام دستگاه‌های اجرایی سهم اشتغال ایثارگران را رعایت کنند لذا به معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری و بنیاد شهید استان ماموریت می دهیم تا یک هفته آینده اطلاعات استخدامی تمام ادارات در سه سال گذشته را اعلام کنند. وی افزود: با استعلام فوق باید مشخص شود که چند درصد از این استخدامی‌ها محقق شده است تا برمبنای آن تصمیم گیری کنیم. او دستور پیگیری حضور رییس بنیاد شهید کشور به استان را داد و گفت: نداشته‌های حوزه بنیاد شهید استان زیاد است لذا به جهت رفع نداشته‌های این حوزه نیازمند حضور این مسئول ارشد هستیم. شجاعی در خصوص دستور کار بعدی باعنوان اینکه مراکز دولتی حق فسخ قرارداد را ندارند، عنوان کرد: بر اساس گزارش بنیاد شهید استان بیمه دی از اول خردادماه امسال قراردادهای خود را با ایثارگران فسخ کرده لذا یک هفته به دانشگاه علوم پزشکی استان مهلت می دهیم تا شرایط تمدید قرارداد را فراهم کند. استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: تمام املاک مربوط به حوزه بنیاد شهید استان که تاکنون تعیین تکلیف نشده تا ساعات آینده باید به سرانجام برسد.

آیین‌نامه تشویق و حمایت از نخبگان ابلاغ شد

sedayemodafean.org تشویق و حمایت از نخبگاناسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری آیین‌نامه «تشویق و حمایت از نخبگان و سرآمدان علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری خانواده شاهدان و ایثارگران» را برای اجرای به دستگاه‌ها ابلاغ کرد. بر اساس این آیین‌نامه که در جلسه چهارم دی ۱۳۹۸ هیات وزیران به تصویب رسید، نخبگان و سرآمدان خانواده شاهدان و ایثارگران، براساس ضوابط و شاخص‌های مورد نظر بنیاد ملی نخبگان در حوزه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری به عنوان نخبه و سرآمد، شناسایی و معرفی می‌شوند. همچنین، دستگاه‌های اجرایی مکلفند این نخبگان را در استفاده از امکانات و تسهیلات مربوط به ایثارگران در اولویت قرار دهند. بر همین اساس،‌ سازمان صدا و سیما مکلف است با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به معرفی مشمولان در عرصه‌های تولید، اشتغال و کارآفرینی، علمی و پژوهشی، هنری و ورزشی به عنوان الگوهای ایثارگر اقدام کند. برگزاری جشنواره‌های نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر، تشکیل بانک اطلاعاتی این افراد، تسهیل فرآیندهای تجاری‌سازی ایده‌های آنها و حمایت از مخترعان و صاحبان ایده‌های برتر این افراد، از جمله مسئولیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مورد به شمار می‌رود.

دو دستگاه اتوبوس برای معلولان و جانبازان در مشهد هبه شد

sedayemodafean.org دستگاه اتوبوسروز دوشنبه در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه در این خصوص گفت: شهرداری مشهد مکلف است به منظور رفع مشکل ایاب و ذهاب معلولان جسمی و حرکتی آسایشگاه معلولین شهید فیاض‌بخش و حمایت از ورزش معلولین، نسبت به هبه یک دستگاه اتوبوس به موسسه خیریه توانبخشی و نگهداری معلولین جسمی و حرکتی شهید فیاض مشهد و هبه یک دستگاه اتوبوس به هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین خراسان رضوی اقدام کند. محمد حسین ودیعی افزود: این هبه به همراه تحویل بالابر مکانیزه برای هر دستگاه اتوبوس است و نصب بالابر و اخذ تاییدیه فنی لازم برای بهره‌برداری از مراجع ذی‌صلاح بر عهده مجموعه‌های یاد شده است. رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این خصوص گفت: اتوبوس‌هایی که برای جانبازان و معلولان اهدا می‌شود باید کاملا مناسب باشد اما اتوبوس‌های درنظرگرفته شده برای این امر مناسب نیست. مجتبی بهاروند افزود: باید اتوبوس‌های هبه شده کارایی لازم را داشته‌ باشند اما این اتوبوس‌ها عملا کارایی لازم را ندارند. وی ادامه داد: سال ۹۲ نیز یک دستگاه اتوبوس به آسایشگاه فیاض بخش اهدا شد اما به دلیل ناکارآمدی برگشت داده‌ شد پس اتوبوس‌های اهدایی باید از نظر فنی کارایی لازم را داشته‌باشد که این اتوبوس‌ها این کارایی و استاندارد را ندارد. در ادامه این جلسه با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد طرح اهدای دو دستگاه اتوبوس به معلولان و جانبازان مصوب شد. تصویب ایجاد ساختار اداری مناسب مرتبط با املاک موقوفه آستان قدس رضوی و اوقاف از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.

پرداخت هزینه درمان خانواده جانبازان

sedayemodafean.org پرداخت هزینه درمان خانواده جانبازاناستاندار کهگیلویه و بویراحمد: هزینه درمان خانواده های جانباز پرداخت می شود. در سالروز میلاد حضرت زینب (س) از همسران جانبازان این استان با حضور استاندار تجلیل شد. بنا به این گزارش استاندار کهگیلویه و بویراحمد با خانواده جلود پایدار جانباز بالای ۷۰درصد دیدار و از همسر این جانباز فداکار تجلیل کرد. جلود پایدار  در ۱۶ سالگی در دوران دفاع مقدس شیمیایی شد و از آذر ماه پارسال تاکنون در کما است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به دیدار خود با حجت‌الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید کشور گفت: در این دیدار مقرر شد هزینه درمان خانواده های جانبازان پرداخت شود. حسین کلانتری همچنین در دیدار با خانواده حجت محمدی جانباز ۵۵ درصد و بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی افزود: کار شما معامله با خدا است و با این اقدام بزرگ بهترین درس را به دیگران آموختید. برخی خانواده های جانبازان مهمترین دغدغه خود را اشتغال فرزندانشان دانستند که استاندار در این دیدار قول داد این خواسته آنها را پیگیری کند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.