sedayemodafean.org سهمیه ویژه

صدای مدافعان در هفته: ۳۰ آذر تا ۶ دی ۱۳۹۸

شهیدی: قضاوت برخی نسبت به جامعه ایثارگری ناگوار است

sedayemodafean.org حجت‌الاسلام شهیدیمراسم تجلیل از ۱۷ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر پذیرفته شده حائز رتبه زیر ۱۰۰ کشوری در آزمون سراسری برگزار شد. در این مراسم که در محل ساختمان مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، حجت‌الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید گفت: یکی از دغدغه‌های امروز جامعه ایثارگری بعضی قضاوت‌های ناگوار نسبت به آنها است. برخی معتقدند چرا باید فرزندان شاهد سهیمه ورود به دانشگاه داده شود و پاسخ این است که پدران آنها جانشان و سلامتی‌شان را در راه دفاع از کشور از دست داده‌اند و این حق آنها است. وی در عین حال گفت: بنیاد شهید سعی کرده است بهره‌مندی از این سهمیه را در مسیر اصلی قرار بدهد.شهیدی ادامه داد:در حال حاضر ۱۱۴ هزار نفر از جامعه ایثارگری در مقاطع تحصیلی دانشگاهی حضور دارند که بین ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر از این تعداد عضو هیات علمی دانشگاه‌ها هستند.وی یادآور شد: در سال ۱۳۹۸ از تعداد ۵۶ هزار شرکت‌کننده جامعه ایثارگری در آزمون سراسری حدود ۱۱۹ هزار نفر پذیرفته شدند که ۶۵ درصد این تعداد در مقاطع تحصیلی روزانه دانشگاه‌ها  تحصیل می‌کنند که آمار قابل توجهی محسوب می‌شود و نسبت به سال‌های گذشته ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

یادداشت سردبیر:‌ آقای شهیدی عزیز دلیل این قضاوت اشتباه مردم نسبت به جامعه ایثارگران مدیریت نادرست شما و همکاران شما در طول سالها بوده. دلیل این سوتفاهم ها چیزی نیست جر سیاست‌های غلط شما و همچنین بی توجهی شما به مشکلات واقعی جانبازان. شما به جامعه ایثارگران پشت کرده اید اما در ظاهر و در روبروی دوربین‌های تلوزیون صحبت از حمایت و کمک به قشر ایثارگر و خانواده شهدا میکنید. آیا تا به حال پای درد دل همین ایثارگرانی که صحبت از حمایت از آنها میکنید نشسته‌اید؟‌

اعلام زمان‌بندی پرداخت سود مجمع سال ۱۳۹۸ موسسه اندوخته شاهد

sedayemodafean.org شرکت ذخیره شاهدبر اساس این جدول اعضای موسسه اندوخته شاهد می‌توانند در بازه‌های زمانی مشخص‌شده و با مراجعه به سایت شرکت ذخیره شاهد (بخش پورتال اعضا)، قسمت پرداخت نسبت به ثبت درخواست مطالبات خود اقدام کنند. همان‌گونه که قبلاً نیز اعلام شد، سود تقسیم‌شده به ازای هر واحد سهمی که هر یک از اعضای محترم در تاریخ ۲۱ مهرماه ۱۳۹۸ داشته‌اند، معادل مبلغ ۹۰ ریال است که اعضا می‌توانند از طریق سایت شرکت ذخیره شاهد (بخش پورتال اعضا) از میزان مجموع مطالبات خود باخبر شوند. ضمن اینکه این شرکت با توجه به مناسب بودن واحد سهمی برای خرید به اعضا پیشنهاد کرده است با انتخاب گزینه تبدیل مطالبات به واحد سهمی نسبت به افزایش میزان سرمایه‌گذاری اقدام نمایند. بر این اساس اعضایی که دارای تعداد واحد سهمی از ۱ تا ۱۱ هزار سهم هستند می‌توانند در فاصله زمانی ۱۰ الی ۲۰ دی‌ماه نسبت به ثبت درخواست سود خود اقدام کنند تا سود خود را در تاریخ ۷ بهمن‌ماه دریافت کنند. اعضای دارای تعداد واحد سهمی از ۱۱ هزارتا ۳۰ هزار سهم نیز می‌توانند در فاصله زمانی ۲۱ الی ۳۰ دی‌ماه نسبت به ثبت درخواست سود خود اقدام کنند تا سود خود را در تاریخ ۵ اسفندماه دریافت کنند. همچنین اعضای دارای ۳۰ تا ۴۸ هزار سهم از ۱ الی ۱۰ بهمن‌ماه و اعضای دارای ۴۸ تا ۸۲ هزار سهم از ۱۱ الی ۲۰ بهمن‌ماه می‌توانند نسبت به ثبت درخواست‌های خود اقدام کنند تا سود خود را به ترتیب در تاریخ‌های ۲۶ اسفندماه ۹۸ و اول اردیبهشت‌ماه ۹۹ دریافت کنند، همچنین اعضای دارای ۸۲ هزار سهم به بالا نیز از تاریخ ۲۱ الی ۳۰ بهمن‌ماه ۹۸ می‌توانند نسبت به ثبت درخواست‌های خود اقدام کرده و سود خود را در تاریخ ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۹۹ دریافت کنند.

یادداشت سردبیر:‌ ما هم منتظر خواهیم نشست تا ببینیم این وعده‌ها عملی خواهد شد یا خیر. با توجه به مشکلات موجود و بدقولی مسئولین بسیاری از خانواده‌های شهدا امید چندانی به دریافت مطالبات خود در چند ماه آینده ندارند.

هوای همدان ناسالم برای گروه‌های حساس

sedayemodafean.org هوای همدانمدیر روابط عمومی اداره‌ کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: شاخص هوای همدان ۱۴۴ پی. ام است که ناسالم برای گروه‌های حساس محسوب می‌شود. سعیده آقاخانی بیان کرد: عصر امروز برای لحظاتی بر روی تنها نمایشگر شاخص کیفی هوای همدان عدد ۵۰۰ پی.ام به نمایش درآمد که پس از بررسی‌ها مشخص شد نقض فنی دستگاه عامل غیرواقعی نشان دادن شاخص کیفی همدان است. وی اضافه کرد: ایستگاه پایش کیفیت هوای همدان در ساعت ۱۷ عصر به صورت موقت دچار نقص فنی شده بود. مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان افزود: این دستگاه عدد غیر واقعی مبنی بر شرایط خطرناک نشان می داد در صورتی که شرایط واقعی، ناسالم برای گروه‌های حساس است. آقاخانی ادامه داد: مهمترین آلاینده‌های هوای همدان در روز جاری ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است. وی به گروه‌های حساس از جمله جانبازان شیمیایی، مادران باردار، سالمندان، کودکان، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی توصیه کرد فعالیت‌های خود را در خارج از منزل کاهش دهند، همچنین گروه‌های حساس از حضور در خارج از منزل پرهیز کنند.

تعیین سهمیه ویژه ۴۰ لیتری بنزین برای معلولان و جانبازان

sedayemodafean.org سهمیه ویژهمدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: افرادی که کارت سوخت آن‌ها به عنوان معلولین و جانباز تایید شده این ماه ۴۰ لیتر اضافه‌تر از سهمیه قبل به آن‌ها اختصاص داده می‌شود. شهرام رضایی با بیان اینکه اگر سهمیه شخصی را ۶۰ لیتر در نظر بگیرید این ماه کارت سوخت این افراد ۱۰۰ لیتر شارژ می‌شود، اظهار داشت: در مورد دوگانه‌سوزها نیز باید گفت که تاکنون ۳۰ لیتر تخصیص می‌یافت اما از این به بعد برای این دسته خودروها نیز ۷۰ لیتر در نظر گرفته شده است. وی تاکید کرد: عده‌ای نیز کارت آن‌ها از نوع جانبازان و معلولین نیست که در این شرایط نیز کارت این افراد عوض می‌شود و ۴۰ لیتر این ماه برای آن‌ها محفوظ می‌ماند و برای ماه‌های بعد ذخیره می‌شود. مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: تعداد کلی که به صورت تخمینی در این‌باره اعلام شده حدود ۳۰ هزار خودرو است. از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این‌ اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد. کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و
کم‌درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرها از جمله اهداف اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام شده است.
یادداشت سردبیر:‌ اگر این خبر حقیقت داشته باشد و واقعا عملی شود، همانطور که ما قبلا نیز در مقاله‌ای مرتبط به این موضوع گفتیم،‌ یکی از بارزترین نمونه‌ها برای اثبات این موضوع که دولت پشت جانبازان را خالی کزده است همین موضوع سهمیه‌بندی بنزین است. در مورد این سهمیه‌بندی جدید هم، همانطور که برخی در مجلس هم گفتند جانبازان و معلولان در طرح مربوطه مورد بی‌‌توجهی قرار گرفتند. حالا باید ببینیم این تعیین سهمیه برای معلولان و جانبازان تا چه حد میتواند عملی و موثر باشد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.