sedayemodafean.org تامین داروی ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۲۳ تا ۲۹ آذر ۱۳۹۸

اختصاص ۳۰ درصد استخدام‌های دولتی به فرزندان ایثارگران

sedayemodafean.org استخدام‌های دولتیقاسم علی‌اکبری مشاور سازمان امور اداری و استخدامی، با بیان اینکه امنیت و اقتدار کنونی نظام را مدیون ایثارگری‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس هستیم، گفت: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مشکلات خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان مربوط به اشتغال فرزندان و خانواده آن‌ها است که تمامی دستگاه‌ها در صدد برطرف کردن این مشکل هستند. علی‌اکبری افزود: در تمامی آزمون‌های استخدامی ۳۰ درصد استخدامی‌های دولتی به فرزندان شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان اختصاص می‌یابد که اجرای آن به شرط قبولی این افراد در آزمون‌ها است. مشاور سازمان امور اداری و استخدامی کشور بیان کرد: طبق قانون، دولت مکلف است تا پایان برنامه ششم توسعه تمام فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد در دستگاه‌های اجرایی استخدام کند که به‌ شکل جدی پیگیر اجرای آن هستیم.

یادداشت سردبیر: باید خدمت آقای قاسم علی‌اکبری عرض کنیم که مکلف بودن دولت در برطرف کردن مشکلات اشتغالی فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد امری کاملا متفاوت از اجرایی کردن و عملی کردن این قانون است. در طول سالهای اخیر لوایح و قوانین متفاوتی برای بهبود شرایط معیشتی ایثارگران و جانبازان وضع شده اما در بحث اجرایی کردن این قوانین همیشه مشکل داشته‌ایم. درصد بیکاری میان فرزندان ایثارگران و شهدا به بالاترین حد خود در چند دهه اخیر رسیده و این صحبتهای تکراری دوای درد فرزندان جانیازان و ایثارگران نیست.

از بخش خصوصی برای رفع مشکلات گلزار‌های شهدای سمنان بهره گیری شود

sedayemodafean.org گلزار‌های شهدای سمنانمنوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در جلسه کارگروه ساماندهی گلزار‌های شهدای استان سمنان گفت: نظام و انقلاب اسلامی مدیون خون شهداست که بی‌توقع جان خود را در راه حفظ انقلاب و نظام فدا کردند و وظیفه داریم تا حرمت خون شهدا حفظ شود. او افزود: معتقد هستم شهدا مفقودالاثر نیستند، بلکه مفقودالپیکر شده‌اند؛ چراکه شهدا همیشه اثرگذارند و آثار و برکات خون شهدا همواره در زندگی ما جاری است. فخری اضافه کرد: مسؤولان باید در راستای خدمت‌گزاری به نظام و مردم تلاش کنند تا به‌واسطه خدمت، دین خود را به شهدا و خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران ادا کنند. او تصریح کرد: رسیدگی و ساماندهی وضع گلزار شهدا یکی از وظایف اساسی، انسانی و معنوی و قانونی ماست. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان افزود: این امر یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید همواره در حفظ حرمت خون شهدا مورد توجه مسؤولان قرار گیرد تا اگر نواقصی وجود دارد، برطرف شود. فخری اضافه کرد: در راستای رفع مشکلات گلزار‌های شهدا، از ظرفیت بخش خصوصی بهره گرفته شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: برای رفع مشکلات تدفین شهدای مدافع حرم غیرایرانی تدابیر لازم اتخاذ شود و هماهنگی‌های لازم و قانونی صورت گیرد تا مدیون خون شهدا نباشیم.

یادداشت سردبیر: تدفین شهدای مدافع حرم غیر ایرانی معضلیست که جند سالی بود گریبانگیر مدافعان حرم غیر ایرانی بود و ما هم چند گزارش مردمی از یکی دو تن از اعضای خانواده‌های مدافعان حرم عضو لشگر فاطمیون دریافت کردیم که وجود این مشکلات را تائید میکنند. شاید وقت آن رسیده باشد که مسئولین توجه بیشتری به برادران افغان مدافع حرم و خانواده‌های آنها داشته باشند. باور کنید، به اصطلاح آمیانه، زبون ما مو درآورد از بس در این مورد نوشتیم و از مسئولین درخواست کمک کردیم. 

تذکر به رئیس‌ جمهور برای رفع مشکلات مالی تامین داروی ایثارگران

sedayemodafean.org تامین داروی ایثارگرانحسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در تذکری به رئیس‌ جمهور خواستار حل مشکلات مالی تامین دارو برای جانبازان و والدین شهدا و جامعه ایثارگران شد. متن کامل تذکر نماینده شاهین‌شهر به رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

خلاصه تذکر: باتوجه به مشکلات پیش آمده برای والدین معظم شهدا، جانبازان و دیگر ایثارگران عزیز برای تامین دارو و دریافت خدمات درمانی به فوریت نسبت به رفع اختلاف مالی بین بنیاد شهید و سازمان برنامه و دستور تامین اعتبار برای حل مشکل را صادر فرمایید.

شرح تذکر: لینک

یادداشت سردبیر:‌ ما که دیگر نمیدانیم باید به این «تذکرات» مسئولین و حرف‌های آقای رئیس جمهور بخندیم یا به حال خود و ایشان گریه کنیم. صدها تن از جانبازان ۵۰ درصد به بالا توانایی تهیه داروهای مورد نیاز خود را ندارند و در این شرایط افتضاح اقتصادی آقای روحانی فقط شعار میدهند و «تذکر» به دیگر مسئولین. این حرفها دردی از جانبازان ما که محتاج دارو دواهای خود هستند دوا نمی کند. به فکر مردم نیستند به فکر عاقبت خود باشید.

سهمیه سوخت به تمامی معلولان و جانبازان دارای پلاک ویژه، اختصاص می‌یابد

sedayemodafean.org سهمیه سوختمحمد نفریه، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در رابطه با زمان اختصاص سهمیه سوخت به معلولان گفت: هنوز زمان اختصاص سهمیه سوخت به معلولان به صورت قطعی مشخص نشده است. وی افزود: کارگروه بند ۸ وظیفه بررسی نحوه اختصاص سهمیه سوخت به معلولان را بر عهده دارد. معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: در مرحله اول سهمیه سوخت از طرف وزارت نفت به تمامی معلولان و جانبازانی که پلاک ویژه دارند، اختصاص می‌یابد که درحال حاضر موافقت‌های اولیه آن اعلام شده است و باید وزارت نفت میزان سهمیه این قشر را اعلام کند. نفریه با بیان اینکه ۳۰ هزار پلاک ویژه معلولان در کشور وجود دارد، افزود: پلاک ویژه معلولان مشخص است و سهمیه سوخت به کارت سوخت این افراد واریز می‌شود، البته نیاز معلولان بیشتر از این مقدار است و ضرورت دارد که سهمیه سوخت به معلولانی که پلاک ویژه ندارند، سرویس‌های مراکز روزانه و مراقبین در منزل معلولان اختصاص یابد که در حال پیگیری هستیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.