sedayemodafean.org اجلاس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی

صدای مدافعان در هفته: ۲ تا ۸ آذر ۱۳۹۸

حضور جانبازان شیمیایی در بیست و چهارمین اجلاس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی

sedayemodafean.org اجلاس سازمان منع سلاح‌های شیمیاییمدیرکل امور بین‌الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تعدادی از جانبازان شیمیایی انجمن‌ های مردم‌ نهاد کشور، در بیست و چهارمین اجلاس سالانه سازمان منع سلاح‌ های شیمیایی حضور خواهند داشت. حسن ساکی با اشاره به حضور جانبازان شیمیایی در بیست و چهارمین اجلاس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت: با همکاری تشکل‌های شاهد و ایثارگر در سال جاری، تعدادی از جانبازان شیمیایی انجمن‌های مردم‌نهاد کشور، در این اجلاس حضور خواهند داشت. از سال گذشته تاکنون نشست‌های متعدد تخصصی با حضور مدیران عامل پنج انجمن مردم‌ نهاد فعال در زمینه قربانیان سلاح‌های شیمیایی برگزار و در نهایت مقرر شد که تعدادی از جانبازان شیمیایی در بیست و چهارمین اجلاس سالانه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی حضوری پررنگ و ارزشمندی داشته باشند.

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد شهید با بررسی ۵۴۱ پرونده جانبازان

sedayemodafean.org کمیسیون پزشکی بنیاد شهیدمدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید گفت:‌ کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌های زنجان و آذربایجان غربی با دعوت از ۶۲۴ جانباز و متقاضی و بررسی ۵۴۱ پر ونده برگزار شد. حمیدرضا حبیب الهی با اشاره به برگزاری کمیسیون پزشکی حق پرستاری در استان آذربایجان غربی گفت: این کمیسیون با حضور ۵ نفر پزشک متخصص، یک دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد. وی ادامه داد: در این کمیسیون از مجموع ۴۲۴ نفر از مدعوین، ۳۹۴ نفر از جانبازان و متقاضیان در جلسات کمیسیون حضور یافتند و مورد معاینه و ارزیابی تیم تخصصی قرار گرفتند و ۳۱۵ نفر از متقاضیان مشمول دریافت حق پرستاری و ۷۷ نفر نیز ضمن تأیید حق پرستاری، افزایش درصد داشتند. مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در خصوص بررسی کمیسیون پزشکی افزایش درصد جانبازی استان زنجان، گفت: این کمیسیون با اعزام ۷ نفر پزشک متخصص، یک دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد. وی افزود: در این کمیسیون از مجموع ۲۰۰ نفر از مدعوین، ۱۴۷ نفر از جانبازان و متقاضیان در جلسات کمیسیون حضور یافتند و مورد معاینه و ارزیابی تیم تخصصی قرار گرفتند و پس از بررسی ۲۰ نفر مشمول افزایش درصد جانبازی و ۱۷ نفر مشمول افزایش حق پرستاری شدند، همچنین ۳۰۹ پرونده حق پرستاری خانواده شهدا نیز در استان زنجان بررسی شد که ۲۲۹ نفر مشمول دریافت حق پرستاری شدند.

توجه به فرزندان شهدا و ایثارگران از وظایف دانشگاه آزاد اسلامی است

sedayemodafean.org علیرضا منظری‌توکلیسرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان یکی از مهم‌ترین وظایف دانشگاه آزاد اسلامی را توجه به فرزندان شهدا و ایثارگران عنوان کرد. علیرضا منظری‌توکلی اظهار داشت: «مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در همه حوزه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران به خوبی تعامل دارند؛ چراکه خانواده شهدا و ایثارگران را ولی‌نعمت خود می‌دانیم.» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با تأکید بر این موضوع که برای خدمت به فرزندان شهدا از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، تصریح کرد: «ارتباط مداوم بین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان و دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان زمینه‌ساز خدمت‌رسانی بهتر به دانشجویان شاهد و ایثارگر خواهد شد.» منظری‌توکلی خاطرنشان کرد: «در دانشگاه آزاد اسلامی خود را همیشه در محضر شهدا می‌دانیم و در زمینه رشد علمی و برطرف‌کردن درخواست فرزندان شهدا و ایثارگران هیچ‌گونه کم‌کاری را تاب نمی‌آوریم.» وی یادآور شد: «انتظار داریم ستاد شاهد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان در زمینه مسائل فرهنگی فعالیت بیشتری داشته باشند؛ چراکه جوانان مورد هجوم همه‌جانبه دشمنان قرار دارند.»

راه اندازی کلینیک ویژه ایثارگران و جانبازان

sedayemodafean.org محمودرضا مرادیرئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با راه اندازی کلینیک ویژه ایثارگران و جانبازان خدمات درمانی بهتر ومطلوب تری به این عزیزان در استان ارائه خواهد شد. محمودرضا مرادی گفت: ارائه خدمات درمانی به ایثارگران در استان کرمانشاه باید به بهترین نحو ممکن انجام شود. او افزود:با توجه به مکانی که از سوی اداره کل بنیاد شهید استان برای این کلینیک در نظر گرفته شده است، با بهره گیری از ظرفیت‌های دانشگاه امکانات لازم را برای راه اندازی این کلینیک فراهم می‌کنیم. مدیر کل بنیاد شهید کرمانشاه نیز با اشاره به رسالت بنیاد شهید در خدمت به ایثارگران استان گفت: ایثارگران سهم خود را برای اعتلای کشور پرداخته اند و مسئولان نیز باید تمام تلاش خود را برای خدمت به ایثارگران و خانواده معظم شهدا به کار گیرند. حجت الاسلام عسگری تعداد جانبازان استان را ۹ هزار و ۶۱۶ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۳۵۰ نفر جانباز بالای ۷۰ درصد و ۲ هزار و ۱۶۳ نفر نیز جانباز شیمیایی هستند.

یادداشت سردبیر: حالا که به لطف خدا آشوب‌ها و اعتراضات خیابانی به پایان رسیده و آرامش بار دیگر به شهرها و استانهای کشور بازگشته، میتوانیم مثل روال هفتگی نگاه و توجه خود را به اخبار مربوط به ایثارگران و جانبازان معطوف کنیم و در هفته‌ای که گذشت در میان تمام اتفاقات رخ داده، موارد اشاره شده از مهمترین اخبار هفته به شمار می آیند. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از ما دریغ نکنید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.