sedayemodafean.org معافیت فرزندان ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۱۸ تا ۲۴ آبان ۱۳۹۸

مخالفت مجلس با کاهش سهمیه معافیت فرزندان ایثارگران

sedayemodafean.org سهمیه معافیتنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی با کاهش سهمیه معافیت فرزندان ایثارگران مخالفت کردند. قرار بود تا سهمیه معافیت و یا کسر خدمت فرزندان ایثارگران بر همین اساس و پس از اذن مقام معظم رهبری تعیین تکلیف شود که نمایندگان با آن مخالفت کردند. در مورد طرح الحاق دو تبصره به بند «د» ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به صحن ارائه شده بود که بر همین اساس قرار بود که فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هر ماه حضور از ۱۲ روز کسر خدمت برخوردار شوند یا اینکه فرزندان آزادگان به ازای هر ماه اسارت از ۱۲ روز کسر خدمت برخوردار شوند و یا اینکه فرزندان جانبازان به ازای هر درصد جانبازی از ۱۲ روز کسر خدمت برخوردار شوند. پس از بحث و تبادل‌نظر نمایندگان موافق و مخالف با این طرح در نهایت از بین ۲۱۸ نماینده حاضر در صحن علنی ۶۲ نماینده به این طرح رأی موافق داده و ۱۱۶ نماینده رأی مخالف و ۵ رأی نیز ممتنع بود که در نهایت پارلمان با این طرح مخالفت کرد.

پروفسور آلمانی فوق تخصص مغز و اعصاب امور درمانی جانبازان را انجام داد

sedayemodafean.org والتر اشتومرمدیرکل درمان و توان‌بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از انجام امور درمانی برای جانبازان و ایثارگران توسط پروفسور «والتر اشتومر» فوق تخصص مغز و اعصاب از کشور آلمان خبر داد. امیر کریمی با اشاره به حضور متخصصان خارجی برای درمان جانبازان در کشورمان گفت: در همین راستا پروفسور «والتراشتومر» فوق تخصص مغز و اعصاب از کشور آلمان با سفر به کشورمان به همراه تیم پزشکی ایرانی به ویزیت و عمل جراحی جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا پرداخت. وی ادامه داد: ۳۰ نفر از جانبازان و ایثارگران از تاریخ ۱۱ الی ۱۳ آبان ماه توسط پروفسور والتراشتومر و تیم همراه در کلینیک فوق تخصصی خاتم‌الانبیاء (ص) تحت ویزیت و مشاوره درمانی قرار گرفتند و عمل جراحی نیز برای ۳ نفر از این عزیزان انجام شد.

سخت شدن شرایط بیماران با تامین نشدن دارو

sedayemodafean.org تامین داروعضو کمیسیون فرهنگی مجلس در نطق میان‌دستور مجلس گفت: مردم در شرایط بسیار سختی برای تامین دارو قرار دارند و تامین داروی بیماری‌های خاص ضروری است. احمد سالک کاشانی در نشست علنی صبح یکشنبه مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت و درمان دولت دوازدهم گفت: مردم در شرایط بسیار سختی برای تامین دارو قرار دارند و ضعف مدیریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم موجب شده تا خانواده شهدا و ایثارگران در شرایط سختی برای تامین دارو، پرستار و رسیدگی به جانبازان بالای ۵۰ درصد باشند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو هم گفت: با اقتدار برای توجه به مصوبات ۹ ماده و مصوبات جلسات دهم، سیزدهم و بیست و چهارم شورای عالی آب را با رعایت حق آبه‌های کشاورزان و جلوگیری از بارگذاری در استان بالادستی و اقدام برای انتقال آب بر اساس قانون توزیع عادلانه آب به فلات مرکزی اقدام جدی کنید.

۱۱۰ ویلچر به معلولان و خانواده شهدا اهدا شد

sedayemodafean.org ویلچر به معلولان و خانواده شهداهمزمان با میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و در راستای اجرای طرح مهر تندرستی مراسم اهدای ۱۱۰ ویلچر از محل موقوفات درمانی شهرری به معلولان و خانواده شهدا از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار شد. مجتبی عبدالهی – مدیر اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران- در حاشیه مراسم ارسال این هدایا گفت: طرح مهر تندرستی اجرای نیت واقفانی است که از محل موقوفه آنها این طرح اجرا می‌شود، این طرح در سراسر کشور در تمام استان‌های مختلف از جمله استان تهران و شهرستان‌های آن نیز براساس درآمد موقوفات مختلف در حال اجرا است. وی ادامه داد: این طرح خواسته برای شهرستان ری از محل دو موقوفه است که براساس نیازسنجی که صورت گرفته و درخواست‌های متعددی که از سوی خانواده‌های نیازمند صورت گرفته و همچنین هماهنگی که با بنیاد شهید به عمل آمده است اقدام به تهیه ۱۱۰ ویلچر شده است.

یادداشت سردبیر:‌ در میان اخبار مهم این هفته میتوان به حضور پروفسور «والتر اشتومر» فوق تخصص مغز و اعصاب در کشور به عنوان یکی از دست آوردهای مهم مسئولین در چند ماه اخیر اشاره کرد. امیدواریم که این اقدامات ادامه دار باشد چون همانطور که بارها گفته‌ایم و در بخش سلامت روان سایت هم به آن اشاره کرده‌ایم مجروحیت‌های اعصاب و روان یکی از سخت‌ترین مجروحیت‌های دوران ۸ سال دفاع مقدس بودند و  دلیلش هم این بود که بسیاری از مشکلات اعصاب و روان تا سالها یا قابل تشخیص نبودند و یا درک کاملی از بیماری‌های اعصاب و روان وجود نداشته و هنوز هم آنطور که باید و شاید وجود ندارد. حضور متخصصین اعصاب و روان خارجی را به فال نیک میگیریم. در میان اخبار دیگر هفته باید بگوئیم که جای تاسف دارد که برای چندمین بار صحبت ازبدتر شدن شرایط برای تامین داروهای جانبازان میشود و به نظر این شرایط فعلا ادامه خواهد داشت.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.