sedayemodafean.org تغییر ریاست بنیاد شهید

صدای مدافعان در هفته: ۴ تا ۱۰ آبان ۱۳۹۸

نمایندگان مجلس پیگیر تغییر ریاست بنیاد شهید هستند

sedayemodafean.org تغییر ریاست بنیاد شهیدحسن نوروزی سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس در خصوص درخواست نمایندگان مجلس برای تغییر رئیس بنیاد شهید گفت: طی جلسه اخیر اعضای فراکسیون ایثارگران و آزادگان مجلس با ریاست مجلس شورای اسلامی پیشنهاد تغییر رئیس بنیاد داده شد. وی افزود: با توجه به مشکلات فراوان ایثارگران و کسالت حجت‌الاسلام شهیدی، بهتر است ریاست بنیاد به فردی جوان سپرده شود. در حال حاضر افراد زیادی با ظرفیت مدیریت بنیاد و دفاع از اهداف خانواده ایثارگران و شهدا در کشور وجود دارند و می‌توان از آنها استفاده کرد. وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس طی نامه‌ای مجدد خواستار تغییر رئیس بنیاد شهید شده‌اند، اظهار داشت: در نامه اخیر نمایندگان به ریاست مجلس، تمامی مشکلات ایثارگران ازجمله بیمه تکمیلی ۲ هزار نفر از ایثارگران، اجرای یک مقطع تحصیلی بالاتر، بازگشت به کار جانبازان، اعطای تابعیت به همسران خارجی شهدا و مشکلات حقوق و مزایای جانبازان مطرح شده تا مشکلات این دستگاه مشخص شود. سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس ادامه داد: به علاوه در حال حاضر ۴۲ ماده قانونی درباره ایثارگران داریم که دولت به هیچکدام از آنها عمل نمی‌کند. در صورتی که مدیریت بنیاد بر عهده فردی جوان باشد، زمینه نقد و فشار به دولت برای اجرای این مواد نیز ایجاد می‌شود. نوروزی از پیشنهاد ایجاد وزارت ایثارگران سخن گفت و تصریح کرد: در حال حاضر پیشنهاد ایجاد وزارتخانه ایثارگران به منظور رسیدگی بیشتر و جدی تر به مسائل این عزیزان داده شده است. حال امیدواریم یا این پیشنهاد یا مسئله تغییر ریاست بنیاد شهید اجرایی شود.

ما در صدای مدافعان همواره بر پیگیری اصلاحات مدیریتی و ساختاری در بنیاد شهید تاکید داشته‌ایم و از تلاش‌های نمایندگان مجلس نیز در این راستا استقبال می کنیم. در ضمن باید هشیار بود که تنها تغییر مدیر علاج زخم‌های عمیق بنیاد شهید نیست بلکه باید به فکر اصلاحات ساختاری بود.

دغدغه‌های جانبازان سریال می شود

sedayemodafean.org برادران رزاقیبرادران رزاق کریمی سریالی اجتماعی خانوادگی با محور جانبازان برای تلویزیون می سازند. «بی نشان» فیلمنامه‌ای است که قرار است به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی و تهیه کنندگی مرتضی رزاق کریمی برای تلویزیون ساخته شود. این مجموعه در قالب یک سریال اجتماعی و خانوادگی و در زمان حاضر ساخته خواهد شد و دغدغه‌هایی با محوریت جانبازان دارد. «بانو قدس ایران» جزو آخرین مستندهایی است که مصطفی رزاق کریمی ساخته است و مورد توجه فراوانی در جشنواره «سینماحقیقت» قرار گرفت. همچنین او پیش از این مستند «خاطراتی برای تمام فصول» را ساخته است که در قالب یک مجموعه نیز از شبکه مستند روی آنتن رفت و به گوشه هایی فراموش شده از جنگ پرداخت.

یک داستان تکان‌دهنده از «نفس‌های خردلی»

sedayemodafean.org نفس‌های خردلی«نفس‌های خردلی» از جمله آثار تازه‌ منتشر شده سوره مهر است که فراز و نشیب زندگی یکی از جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس را روایت می‌کند. ژیلا اویسی که کار نگارش این اثر را به‌عهده داشته است، در این کتاب داستان زندگی جانبازی را روایت می‌کند که به‌دلیل مجروحیت شیمیایی، دو ماه و چند روز در بیهوشی کامل بوده و با توجه به وخیم بودن شرایط جسمی‌اش، همه پزشکان ایران و ژاپن از او قطع امید کردند. سرهنگ علی جلالی فراهانی زندگی‌اش را تنها با ۱۰ درصد از ریه‌هایش ادامه داده است. نویسنده برای پر کردن جای خالی روایت‌های ناگفته از دورانی که راوی در بیهوشی کامل به‌سر برده، به‌سراغ راویان دیگر نیز رفته است. بخشی از روایت‌های این کتاب به خاطرات مهین میرزایی، همسر سرهنگ جلالی اختصاص دارد. از سوی دیگر «نفس‌های خردلی» کوشیده تا با نثری داستانی و با استفاده از جذابیت‌های داستان، خاطره‌ای از جنگ را روایت کند که پازلی نانوشته از هشت سال حماسه مردم ایران بود. بخش‌هایی از این اثر نیز به طرح مشکلاتی اختصاص دارد که خانواده جانبازان با آن هر روز دست و پنجه نرم می‌کنند.

اعلام تغییرات و امکانات جدید سامانه خدمات الکترونیک ایثار

sedayemodafean.org خدمات الکترونیکمدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران از تغییرات و افزودن دو خدمت جدید در سامانه خدمات الکترونیک ایثار و ارائه خدمات جدید در نرم‌افزار موبایل همراه ایثار خبر داد. علیرضا امینی با اشاره به تغییرات ظاهری در رابط کاربری سامانه خدمات الکترونیک ایثار گفت: سامانه‌های نرم‌افزاری برای حفظ جذابیت‌های بصری ناگزیر به ایجاد تغییرات و به روز کردن سامانه بر اساس استانداردهای جدید هستند و سامانه خدمات الکترونیک ایثار نیز پس از گذشت ۴ سال نیاز به تغییراتی داشت تا برای مخاطبین از دیدگاه بصری جامع‌تر باشد. وی افزود: یکی از مسائل مهم در دستور کار برای این سامانه، ایجاد تغییراتی به منظور تسهیل در استفاده از خدمات توسط تلفن همراه برای مخاطبین است که در این راستا قابلیت افزودن تصویر و کم حجم شدن اطلاعات در نظر گرفته شده است، همچنین در نسخه وب نیز به برخی بخش‌ها توضیحاتی اضافه شده است. مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ خدمت شناسنامه دار و ۵ خدمت بدون شناسنامه در سامانه خدمات الکترونیکی ایثار ارائه می‌شود تصریح کرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان‌های مربوطه، بنیاد باید ۳۰ خدمت خود را الکترونیکی کند که در این راستا تا پایان سال دو خدمت دیگر شامل کمک هزینه ازدواج و درخواست اردو الکترونیکی خواهد شد. وی ادامه داد: همچنین در سامانه جدید خدمات الکترونیک ایثار، بهبودهایی در بخش ارائه شکایات سامانه در دست اقدام است زیرا در گذشته شکایات قابل پیگیری نبود ولی با تغییرات به وجود آمده ایثارگران می‌توانند تمامی مراحل شکایات خود را پیگیری کنند، از سوی دیگر شکایات به سامانه سجایا نیز متصل شده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.