sedayemodafean.org نامه جانبازان

صدای مدافعان در هفته:‌ ۵ تا ۱۲ مهرماه

نامه جانبازان به سران قوا

Image result for ‫انجمن جانبازان نخاعی ایران‬‎‌انجمن جانبازان نخاعی با حمایت از خواسته های به حق جانبازان نخاعی که در قالب «نامه سرگشاده جانبازان نخاعی کشور به سران سه قوه» منتشر شده اعلام کرد که ضمن پیگیری مطالبات جانبازان و ایثارگران، خصوصا” جانبازان نخاعی از تمامی راه های ممکن و در چهارچوب وظایف تعریف شده خود، از تمامی حرکت های خودجوش و قانونی و منطقی در این جهت استقبال و حمایت می کند. انجمن جانبازان نخاعی در اطلاعیه ای که دیروز در اختیار ما قرار گرفته آورده است انجمن جانبازان نخاعی در راستای اهداف و سیاست های مندرج در اساسنامه، جهت رفع مشکلات جانبازان نخاعی سراسر کشور، حمایت خود را از اقدام خودجوش گروهی از جانبازان نخاعی و نامه نگاری به سران محترم سه قوه در جهت رفع مشکلات درمانی، بهداشتی، بیمه، معیشت و خودرو که در وضعیت بحرانی قرار دارد اعلام می دارد و به طور مستقل و در حدود وظایف تعریف شده در اساسنامه از طریق قانونی پیگیری های خود را از مجاری مربوطه تا رسیدن به اهداف مورد نظر ادامه خواهد داد

نارضایتی ایثارگران از قوانین بانک دی و رفتار کارمندان

Image result for ‫بانک دی‬‎

بانک دی به عنوان بازوی اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای صدها شعبه در نقاط مختلف کشور است که با سرمایه اولیه برداشت شده از حقوق ایثارگران و با عنوان سهامدار کردن آنان تاسیس و راه اندازی شده است. در این میان بانک دی مانند سایر بانک های کشور چارچوب و مقررات خاص خود را دارد اما جامعه ایثارگری نگاه مناسب تری را از سوی مسئولان و دست اندرکاران آن انتظار دارد. مشکلات عمده ای که در سالهای اخیر گریبانگیر مشتریان این بانک شده حاکی از عدم نظارت کامل است. مشکلات مشهود از دید بازرسین و مسئولین رده بالای بانک مخفی مانده که اینگونه جسورانه در بانکی که به نام ایثارگران است ولی عملا به کام دیگران، ارزش های انقلابی، اسلامی و دفاع مقدسی را به سُخره می گیرند؟ امیدواریم رییس بنیادشهید که از قضا از روحانیون است لااقل برای حفظ ظاهر هم که شده به مشکلات بانک دی ورود کرده تا لااقل با مشکلات اقتصادیِ گاه حادی که ایثارگران و جانبازان دارند از لحاظ فرهنگی و به قول مقام معظم رهبری، شبیخون فرهنگی در مجموعه بنیادشهید مقابله و سرو سامانی به وضعیت داده شود!

یادداشت سردبیر:‌ ازکلمه «دی» بیزار شدیم از بس بد شنیدیم و بد گفتیم از بیمه دی، بانک دی و …به هرحال با تشکر از فاش نیوز برای پوشش خبری موسسات و نهادهایی که در خدمت جانبازان هستند یا بهتر بگوییم باید باشند اما به دلایلی که اشاره شد، در این مهم شکست خورده اند، امید داریم که همانطور که در بالا پیشنهاد شد نگاه مناسب تری را از سوی مسئولان و دست اندرکاران به این موضوع بشود.

موضوعات مغفول‌ مانده در مورد خانواده‌های شهدا، جانباران و ایثارگران رسیدگی می‌شود

حسن اسحاقی - مشاور امور ایثارگرانحسن اسحاقی با تاکید بر اینکه موضوعات مغفول مانده در مورد خانواده‌های شهدا، جانباران و ایثارگران رسیدگی می‌شود، گفت: امیدوارم بازوی سازنده فرزاندان و خانواده های شهدا، جانباران و ایثارگران باشیم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسن اسحاقی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران در مراسم قدردانی از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در حوزه معاونت شهرسازی و معماری، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: دفتر امور ایثارگران مدت کوتاهی است که تشکیل شده و از اعتمادی که مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی به بنده برای انتصاب در این مسئولیت داشتند، سپاسگزارم و امیدوارم که بتوانم نقشی سازنده در این بخش ایفا کنم. مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور  ایثارگران ادامه داد: با همفکری تمامی افرادی که جزو خانواده های شهدا، جانباران و ایثارگران هستند موضوعاتی را که مغفول مانده اند مورد رسیدگی قرار خواهیم داد. اسحاقی تصریح کرد: امیدوارم بازوی سازنده فرزاندان و خانواده های شهدا، جانباران و ایثارگران باشیم.

یادداشت سردبیر:‌ پیگیر «رسیدگی» مسئولین و بخصوص وزیر راه و شهرسازی مشاور وزیر در امور ایثارگران خواهیم بود و سعی خواهیم کرد با شخص آقای اسحاقی تماس گرفته و توضیحات بیشتری در این زمینه کسب کنیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.