sedayemodafean.org وام مسکن

صدای مدافعان در هفته:‌ ۲۹ شهریور تا ۵ مهر

۲۰۰۰ فقره وام مسکن به ایثارگران استان کرمانشاه پرداخت شد

sedayemodafean.org وام مسکنمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: ۲۲۲۳ فقره وام مسکن در طول دو سال گذشته به ایثارگران استان کرمانشاه پرداخت شد. حجت‌الاسلام هادی عسکری با بیان اینکه اشتغال پایدار زمانی به وجود خواهد آمد که ناشی از کارآفرینی باشد و نه صرف پرداخت تسهیلات خوداشتغالی اظهار داشت: بنیاد شهید برای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان ۲۲ میلیارد تومان تسهیلات و ۴۵۰ شغل را برای مددجویان کار در روستاها و عشایر ایجاد کرده است. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۱ هزار خانواده شهید و ایثارگر در زلزله کرمانشاه خسارت دریافت کرده‌اند عنوان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکنون ۵۸ میلیارد تومان در قالب بیمه البرز به ۱۱ هزار واحد مسکونی تخریبی و تعمیری خانواده‌های شهید و ایثارگر مناطق زلزله‌زده استان خسارت پرداخت کرده است.

یادداشت سردبیر: باید از مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه تبریک بگوئیم و ضمن تشکر از حجت‌الاسلام هادی عسکری، تا وقتی که خود بنیاد پیگیر باشد و در جریان چگونگی توزیع و استفاده از این وام‌ها باشد این تسهیلات میتوانند موثر باشند اما نباید به گونه ای باشد که فضایی برای سؤاستفاده برخی ایجاد شود. نظارت کامل بنیاد تا آخرین قدم در این امر حیاتیست.

عملکرد شرکت بیمه دی در قرارداد طرح جبران شفاف است

sedayemodafean.org بیمه دیمدیر بیمه‌های اشخاص بیمه دی با اشاره به قرارداد بیمه تکمیلی خانواده معظم شهدا و ایثارگران موسوم به «طرح جبران»، عملکرد بیمه دی در بازه دو ساله خدمات‌رسانی را شفاف، حرفه‌ای و دلسوزانه عنوان کرد. دکتر سجاد رامندی مدیر بیمه‌های اشخاص شرکت بیمه دی، در خصوص خدمت‌رسانی به بیمه شدگان «طرح جبران» گفت: بیمه دی از مهرماه سال ۱۳۹۶ با حضور در مناقصه رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران در بین شرکت‌های بیمه توانست با ارائه بهترین نرخ و شرایط، برنده این مناقصه شود. در سال ۹۷ نیز این اتفاق تکرار و بیمه دی برای سال دوم برنده مناقصه شد. وی اظهار داشت: بر این اساس شرکت بیمه دی خود را موظف به اجرای این قرارداد دانست و در ماه‌های نخست فاز اجرایی قرارداد، با تجهیز منابع و فراهم کردن زیرساخت‌ها، تلاش کرد تا خدمات قابل قبولی را به جامعه هدف ارائه دهد و توانست با بهره‌گیری از بستر های نرم افزاری و تجهیز منابع انسانی سرعت و دقت خدمت رسانی را برای خود و مراکز درمانی تسهیل بخشد. دکتر رامندی با اشاره به حجم یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفری بیمه شدگان افزود: با تدابیر صورت گرفته در سال نخست قرارداد با بیش از ۱۰ هزار مرجع درمانی از جمله ۷۰۰ بیمارستان، ۳۱۰۰ داروخانه، ۱۳۰۰ آزمایشگاه، ۸۵۰ پزشک و ۷۶۰ درمانگاه در کل کشور قرارداد منعقد شد و با ایجاد دسترسی مناسب ۹۰ درصد از خدمات بیمه‌شدگان از طریق این مراکز تامین شد.

یادداشت سردبیر:‌ در مورد بیمه دی حرف و حدیث بسیار بوده و ما نیز در چند مورد این مسئله را پوشش دادیم. قضاوت را به جانبازان تحت پوشش میسپاریم و فقط میتوانیم امیدوار باشیم که جلوی فساد و رانت خواری در ارتباط با بنیاد و شرکت های بیمه گرفته شود

بررسی مسائل و مشکلات شاغلین شاهد و ایثارگر در پتروشیمی

sedayemodafean.org اسدالله تولیدهمدیرکل بنیاد شهید ایلام بمنظور بررسی مسائل و مشکلات کارورزان شاهد و ایثارگر شاغل در شرکت پتروشیمی ایلام با مدیرعامل پتروشیمی این استان دیدار و گفتگو کرد. اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات و حمایت‌های تقی پور مدیرعامل پتروشیمی استان ایلام نسبت به جامعه معزز ایثارگری اظهار داشت: همواره از اقدامات ارزنده و تاثیرگزار مسئولین، با افتخار یاد خواهد شد، به‌ویژه اگر این اقدام در خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و گامی در جهت رفع مشکلات آنان در هر پست و مقامی باشد. در این دیدار که عارف ساری معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد استان ایلام و عادل تردست رئیس اداره اشتغال و کارآفرینی بنیاد نیز در آن حضور داشتند، مسائل و مشکلات کارورزان شاهد و ایثارگر و شاغلین پتروشیمی استان ایلام مورد بررسی قرار گرفت.

بانک رفاه: همچنان از جانبازان حمایت می کنیم

sedayemodafean.org بانک رفاهاین بانک به مناسبت هفته دفاع مقدس اعلام کرد: بانک رفاه همانگونه که در خدمت‌رسانی به شهروندان عزیز تلاش می کند و پیشتاز است، خدمت به جانبازان و  ایثارگران جنگ تحمیلی را نیز جزو  وظایف و افتخارات خود می داند که امید است توانسته باشد تاکنون رضایت خاطر این عزیزان را جلب کند. در این گزارش آمده است: همانگونه که مدیر عامل محترم بانک تاکید دارند که امروز کشور در عرصه جنگ اقتصادی است و در این شرایط نظام بانکی به عنوان سرباز این جنگ اقتصادی می تواند سهم مهمی در کاهش فشار بر روی مردم داشته باشد، پرسنل زحمتکش این بانک در این دوران تحریم و حساس با کمک و همدلی یکدیگر به تکلیف شرعی خود به خوبی عمل کرده و گامی مهم در دفاع از خون شهدا برداشته اند. در پایان خاطرنشان می شود: بانک رفاه کارگران در سال ۹۷ ، خرید و ساخت مسکن برای ۹ هزار و ۱۱۹ نفر از خانواده های شهدا و جانبازان را از طریق اعطای تسهیلات به مبلغ پنج هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال به عهده داشته است.

یادداشت سردبیر:‌ با تمام احترامی که برای بانک رفاه و دیگر موسسات و نهادهایی که در مسیر خدمت رسانی به جانبازان و ایثارگران فعالیت میکنند قائل هستیم، متاسفانه باید اذعان داشت که باز هم با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس دوستان و بسیاری بخصوص از مسئولین دولتی‌،‌ یاد جانبازان و ایثارگران افتادند. احتمالا با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوستان بسیار دیگری از مشکلات و مسائل ایثارگران و خانواده های شهدا خواهند گفت و وعده های تکراری زیادی خواهیم شنید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.