sedayemodafean.org رفع مشکلات جانبازان

صدای مدافعان در هفته: ۱۵ تا ۲۲ شهریور

پیگیری ویژه استاندار برای رفع مشکلات جانبازان قطع نخاع

sedayemodafean.org رفع مشکلات جانبازان قطع نخاعهوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه ۱۸ مردادماه با حضور در منزل قصابیان مسئول انجمن جانبازان ویلچری و قطع نخاعی استان، جویای مشکلات این قشر ایثارگر و جانباز شد. در این نشست قصابیان مشکلات بیمه‌ای و خدمات درمانی جانبازان را با استاندار در میان گذاشت و بازوند قول پیگیری داد. روز چهارشنبه ۲۰ مرداد نشستی کاری به منظور پیگیری مطالبات جانبازان قطع نخاعی به ریاست استاندار کرمانشاه و با حضور قصابیان و مدیران مربوطه برگزار شد و تصمیمات لازم به شرح زیر اتخاذ گردید. در این نشست کمک ۳۰۰ میلیونی استانداری برای خرید آمبولانس برای جانبازان قطع نخاعی هماهنگی دریافت کمک یک میلیاردتومانی برای خرید سهمیه ویلچر جانبازان قطع نخاعی موظف نمودن دانشگاه علوم پزشکی برای برگزاری نشست فوری با داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها و رفع مشکلات بیمه‌ای پیگیری راه اندازی یک کلیک ویژه جهت ارائه خدمات پزشکی بهتر به جانبازان قطع نخاعی توسط دانشگاه علوم پزشکی بررسی شد.

یادداشت سردبیر:‌ این خبر خوبی است که هفته آینده بیشتر در موردش صحبت خواهیم کرد. امیدواریم که این پیگیریهای نتیجه بخش باشند.

ارائه لیست مراکز درمانی برای خدمات به جامعه معزز شاهد و ایثارگر

sedayemodafean.org لیست مراکز درمانیاسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: با وجود آنکه مشکل درمان جامعه معزز شاهد و ایثارگر، یک موضوع فرا استانی و ملی است، اما در راستای رفع مشکل درمان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان ایلام، پیگیری‌های بسیاری به عمل آمد و رایزنی‌هایی مثمر ثمری با بیمه دی کشور در خصوص اعتبارات و وضعیت قرارداد مراکز درمانی صورت گرفت. او افزود: پیرو این مذاکرات و تخصیص اعتبار در حال حاضر در مراکز ذیل، خدمات درمانی به نحوی مطلوب و در خور شان این قشر معظم، برابر دستورالعمل مربوطه ارائه می‌گردد. تولیده لیست این مراکز درمانی که خدمات در آنجا به نحو مطلوب به جامعه معزز ایثارگری تحت پوشش بیمه دی ارائه می‌گردد را جهت آگاهی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، به شرح ذیل اعلام کرد:

لیست مراکز درمانی

پیشنهاد مناسب‌سازی دفاتر خدمات دولت برای سهولت استفاده ایثارگران

sedayemodafean.org مناسب‌سازی دفاتر خدمات دولتخداکرم کولیوند با اشاره به برگزاری سی و دومین و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو این کمیته، گفت: این جلسه در محل اداره کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد و طی آن موضوع مناسب‌سازی دفاتر خدمات رسان دولت مورد بررسی و تبادل آراء قرار گرفت. وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت دسترسی و تردد آسان و بدون مانع ایثارگران عزیز به ویژه جانبازان گرامی به دفاتر پیشخوان خدمات دولت، خدمات الکترونیک دولت، خدمات قضایی و پلیس ۱۰+ مقرر شد موضوع توسط کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور جهت طرح در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور به دبیرخانه ستاد منعکس شود. مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار امیدواری کرد با توجه به قوانین موجود در این زمینه مناسب‌سازی دفاتر مورد بحث جزو شرایط و امکانات واگذاری مجوز برای راه‌اندازی این دفاتر قرار گیرد. کولیوند با اشاره به راه‌اندازی سامانه پیامکی «معبر» در دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور، گفت: این دبیرخانه در سازمان بهزیستی کشور مستقر است و سامانه معبر از سال ۱۳۹۶ با شماره ۳۰۰۰۰۱۲۳۲۲ آماده دریافت مشکلات و نظرات پیشنهادی هم‌وطنان گرامی مرتبط با مناسب‌سازی محیط و اماکن عمومی است.

یادداشت سردبیر:‌ قبلا نیز این طرح عنوان شده بود اما گویا در مقطعی به بن بست رسید و پیشرفت چندانی نداشت اما اینبار امیدواریم این مهم برای سهولت استفاده ایثارگران عملی شود و مسئولین پیگیر این قضیه باشند.

طرح ۲ فوریتی مجلس درباره ایثارگران

sedayemodafean.org طرح ۲ فوریتی مجلسجمعی از نمایندگان طرح ۲ فوریتی تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران به رسمی قطعی را تدوین کردند. ۱۸ تن از نمایندگان  طرح ۲ فوریتی استفساریه بند (ز) ماده (۸۷)برنامه ششم توسعه کل کشور درباره تبدیل وضعیت نیرو‌های شرکتی و قراردادی ایثارگران و فرزندان آنها را تدوین کرده‌اند. طرح مذکور برای رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه قوه مقننه شده است. بند (ز) ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه کل کشور درباره تبدیل وضعیت نیرو‌های ایثارگر است که از سوی ادارات و دستگاه‌ها، اجرایی نشده و دیوان عدالت اداری هم مانع اجرای این مصوبه مجلس شده است. عنوان طرح: طرح تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران به رسمی قطعی. براساس بند (ز) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درباره تبدیل وضعیت ایثارگران و خانواده معظم شهدا و فرزندان آنها که در این بند آمده است یعنی تمامی نیروهای ایثارگر اعم از پیمانی، رسمی، قراردادی و شرکتی بعد از ۳ ماه به رسمی قطعی تبدیل وضعیت می‌شوند. این قانون برای تبدیل وضعیت کافی است و دولت ملزم به تبدیل وضعیت افرادی که این قانون شامل حال آنها می‌شود، می‌گردد دو دولت ملزم به اجراست.

خدا را شکر که مجلس در پاسخ به درخواست جانبازان و جامعه ایثارگران دست به کار شده. صدای مدافعان همین چند روز پیش مطلبی را منتشر کرد در ارتباط با قانون جامع خدمت رسانی به جانبازان و ایثارگران که بی ربط به موضوع ذکر شده در این خبر نیست.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.