sedayemodafean.org اختصاص ۵۰ حکم برای ایثارگران

در هفته‌ای که گذشت: بدهی بنیاد شهید به بیمه دی، اختصاص ۵۰ حکم برای ایثارگران، و افتتاح مرکز بانوان خانواده شهدا و ایثارگران

این هفته خبرهای زیادی مربوط به ایثارگران و جانبازان در رسانه منتشر شد که حتی انتخاب مهمترین آنها نیز  آسان نبود. بدهی های بنیاد به بیمه که نشان از عدم مدیریت صحیح این بنیاد است نیاز به تامل بسیار دارد که چگونه است که نهادی با چنین وظیفه مهمی و پشتوانه مردمی و دولتی که از دوران جنگ تحمیلی دادرس هزاران ایثارگر و جانباز و خانواده های آنها بوده، امروز به چنین حال و روزی افتاده. وضعیتی که حتی نماینده مجلس و رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام حسن نوروزی، با انتقاد از عملکرد مدیریت این نهاد چندی پیش گفت که «متأسفانه رئیس بنیاد شهید صرفاً در هیئت دولت و بنیاد نشسته است اما هیچ‌گونه اقدامی انجام نمی‌دهد و به همین دلیل ما در مجلس در حال تهیه‌ نامه‌ای به رئیس‌جمهور برای برکناری شهیدی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران هستیم.»

به هر ترتیب در بین گزینه‌های خبری هفته‌ای که گذشت، افتتاح مرکز بانوان خانواده‌های شهدا و اختصاص ۵۰ حکم برای ایثارگران و آزادگان در برنامه ششم توسعه و راه اندازی سامانه بانک جامع اطلاعات ایثارگران،‌ میان اخبار خوش هفته بود که از انعکاس آن بسیار خرسندیم و امیدواریم که این روند ادامه دار باشد. مثل همیشه ما در صدای مدافعان برای تمام دست اندرکاران زحمت کشان واقعی بنیاد شهید و تمام کسانی که دلسوزانه به جامعه ایثارگر و جانباز کشور خدمت میکنند آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

بنیاد شهید به بیمه دو هزار میلیارد تومان بدهی دارد

sedayemodafean.org بنیاد شهید به بیمه دو هزار میلیارد تومان بدهیحجت‌الاسلام حسن نوروزی با بیان اینکه بیمه ایثارگران برای این عزیزان مشکلاتی ایجاد کرده است، اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیمه مربوطه، حدود دو هزار میلیارد تومان بدهی دارد؛ ما از رئیس بنیاد شهید دلیل انتقال بیمه ایثارگران را جویا شدیم و تصمیم به برکناری وی داشتیم که وعده هایی برای رفع مشکلات داده شد اما تاکنون محقق نشده است. وی افزود: سلامت و رسیدگی به ایثارگران و جانبازان ما بسیار مهم است و رسیدگی به وضعیت جسمی و درمان آنها باید در اولویتهای نخست بودجه این بنیاد قرار بگیرد چراکه این افراد برای حفظ مرز و بوم از جان خود گذشتند. رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه به رزمندگان و جانبازان بالای ۶ ماه خدمت، مدرک یک مقطع تحصیلی داده شود، ابراز داشت: این موضوع برای جانبازان بالای ۲۵ درصد انجام می شد؛ مجلس دهم هدیه ای را برای جانبازان زیر ۲۵ درصد اعطا کرد و تا چند ماه اعطای مدرک یک مقطع تحصیلی انجام شد و به تبع آن نیز حقوق این جانبازان افزایش یافت اما به یک مرتبه با ایجاد یک شبهه، اجرای این مصوبه از سوی دولت لغو شد.

مرکز بانوان خانواده شهدا و ایثارگران افتتاح شد

sedayemodafean.org بانوان خورشیدمرکز بانوان هیئت شهدای اسلام با نام «بانوان خورشید» در تالار اندیشه حوزه هنری افتتاح شد. حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی پدر گرامی شهید، در خصوص نقش بانوان در جامعه و بیان احادیث و روایاتی از ائمه و رسول اکرم در محوریت اثرگذاری بانوان شهدا از صدر اسلام تا عصر حاضر دقایقی به سخنرانی پرداخت. همچنین مسئول هیئت فرزندان شهدای اسلام نیز ضمن تشکر از حضور چشمگیر خانواده‌های شاهد و ایثارگر در این مراسم از راه اندازی خیریه مرکز بانوان هیات فرزندان شهدای اسلام خبر داد. این برنامه با حضور خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر از جمله سرداران شهید باکری، زین‌الدین، دقایقی، ناصر کاظمی، امیر خلبان شیرودی، امیر خلبان عباس بابایی، کاوه، ابراهیم تارا، خبرنگار شهید محمود صارمی، خانواده شهیدان فائزه و شهاب منصوری ( که بدست گروه تروریستی ریگی به شهادت رسیدند ) و دیگر خانواده معظم شهدا و جانبازان سرافراز تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

اختصاص ۵۰ حکم برای ایثارگران و آزادگان در برنامه ششم توسعه

sedayemodafean.org حکم برای ایثارگران و آزادگانحجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه مجلس دهم یکی از بهترین مجلس‌ها در طول ادوار آن گذشته بوده است، اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه ۵۰ حکم درباره ایثارگران، جانبازان و آزادگان در نظر گرفتیم؛ هر زمان بحث ایثارگران در میان بوده همیشه طرح‌ها و لوایح آن با رای اکثریت به تصویب رسیده است و بر همین اساس باید به این نظام و مملکت افتخار کرد. او افزود: اسیران زمان جنگ حتی خم به ابرو نیاوردند و همیشه و هر لحظه لبخند از روی لب هایشان کنار نمی‌رفت و از آنجا که خداوند عنایتی داشته و مرا جزو اسرای دفاع مقدس قرار داده است این موضوع را با چشمان خود دیده و از نزدیک آن را لمس کردم. وی ابراز داشت: از آنجا که ما آزادشده وطن هستیم نخستین مدافعان وطن نیز به شمار می‌آییم و بر همین اساس اگر با قدرت تمام از این مرز و بوم دفاع می‌کنیم، پهپاد آمریکایی را نابود و نفتکش انگلیسی را تحت سیطره خود در می‌آوریم، باید همه این تلاش هارا مرهون خون شهدا و زحمات آزادگان و ایثارگران بدانیم. او گفت: در مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا تمامی اقشار جامعه به ویژه خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان در بالاترین سطح از رفاه اجتماعی باشند چراکه معتقد هستیم از آنجا که این افراد برای دفاع از این مرز و بوم جان خود را در کف دست گذاشتند این اقدامات می‌تواند تنها بخش کوچکی از جانفشانی‌های آنان را جبران کند.

سامانه بانک جامع اطلاعات ایثارگران راه اندازی می‌شود

sedayemodafean.org سامانه بانک جامع اطلاعات ایثارگرانمشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران گفت: سامانه بانک جامع اطلاعات ایثارگران فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای برای جمع‌آوی اطلاعات مربوط به این افراد به زودی راه اندازی می شود. محمدرضا سوقندی افزود: هدف از ایجاد سامانه بانک اطلاعاتی تجمیع و به روز رسانی آمار نفرات ایثارگر و خانواده ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای است. وی اضافه کرد: اطلاعات مورد نیاز از جمله تعداد و نوع ایثارگری و سایر موارد اطلاعاتی که در هر برنامه و فعالیتی نیاز به آنها می شد به صورت پراکنده از دستگاه‌های مختلف به دست میآمد که این امر علاوه بر اتلاف وقت، مغایرت اطلاعات را به همراه خواهد داشت، از همین رو بانک اطلاعاتی مشترک می‌تواند به تسهیل در ارائه خدمات در هریک از بخشها کمک شایانی کند.وی تاکید کرد: از این رو خلاء سامانه اطلاعاتی در جمع آوری اسناد و هویت بخشی به ظرفیتهای نیروی انسانی و بهره برداری از اطلاعات مکتوب نشده، باعث شد قدم های اولیه برای ایجاد یک بانک اسناد و اطلاعات برداشته شود که امیدواریم به زودی بتوانیم این سامانه را راه اندازی کنیم تا آمار دقیقی از ایثارگران به دست آید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.