sedayemodafean.org بنیاد شهید به وزارتخانه

در هفته‌ای که گذشت:‌ تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه، مناسب‌سازی معابر، و تیم پزشکی به مناطق محروم

طرح تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه

sedayemodafean.org تبدیل بنیاد شهید و امور ایثاگران به وزارتخانهسخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس از طرح تبدیل بنیاد شهید و امور ایثارگران به وزارتخانه خبر داد و با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران صاحب وزیر می شوند، گفت: این طرح در مجلس در دست بررسی است. حجت‌الاسلام و المسلمین حسینعلی نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه، با بیش از ۵۰ تا امضاء در دستور کار مجلس قرار گرفت، گفت: طرح مذکور بعد از تحویل به هیئت رئیسه مجلس، به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد که در این کمیسیون در دست بررسی است. وی با اشاره به مزیت تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه گفت: در حال حاضر خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران با مشکلات عدیده در بخش‌های مختلف بخصوص درمان مواجه هستند و ارتقای این بنیاد می تواند برای حل این مشکلات موثر باشد. نوروزی افزود: وزیر ایثارگران در دولت حق رای خواهد داشت و می تواند در دولت پیگیری مشکلات این عزیزان باشد. وی نظارت بیشتر بر عملکرد این وزارتخانه از سوی نمایندگان را از مزایای دیگر این طرح دانست و تصریح کرد: با نظارت نمایندگان هم بسیاری از مشکلات فعلی رفع می شود و هم خدمات دهی بهتر و مناسب‌تر می شود. وی گفت: تجربه در دولت‌ها نشان می دهد که یک نفر هشت سال بعنوان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و عملا کار پیش نمی رفت. سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس افزود: در صورت تبدیل این بنیاد به وزارتخانه، وزیر آن هر چهار سال باید از مجلس رای اعتماد بگیرد و اینگونه نیست که یک نفر هشت سال در راس آن بماند.

با توجه با مشکلات ساختاری که همکنون در بنیاد شهید وجود دارد، تشکیل وزارتخانه در این حوزه می تواند گشایش مهمی تلقی شود. البته مشکل بزرگ شدن دولت و نبود بودجه مسئله‌ای دامنه دار خواهد بود و از همین رو احتمالا این طرح راه زیادی را برای تصویب شدن در صحن علنی مجلس در پیش خواهد داشت.

فرماندار آستارا مناسب‌سازی معابر برای تردد معلولان را خواستار شد

sedayemodafean.org مناسب‌سازی معابرحسن رستم زاد روز شنبه در جلسه شورای معتمدین ایثارگر در فرمانداری آستارا گفت: امکانات بنیاد شهید برای رسیدگی به مشکلات جامعه ایثارگر محدود است و دستگاه‌های اجرایی مشارکت کنند. وی بیان کرد: جمع آوری آثار و اسناد شهیدان، جانبازان و آزادگان شهرستان با جدیت پیگیری شود تا رشادت‌ها و ایثارگری آنها به نسل‌های آینده منتقل شود. وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت بخش خصوصی برای رونق اشتغال استفاده کنند و در طرح‌های اشتغالزا، سهمیه ایثارگران لحاظ شود. فرماندار آستارا گفت: خانواده های شهدا نمونه آشکار ایثار و سرمایه های جاوید نظام اسلامی هستند و از فرزندان خود برای تثبیت انقلاب گذشتند. وی افزود: خانواده‌های شاهد در ترویج فرهنگ ایثار و پاسداری از آرمان‌های امام راحل مهمترین نقش را ایفا می کنند و پاسداشت خون شهدا و همراهی با خانواده های آنها وظیفه ماست. شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۶ شهید، ۷۱ آزاده و ۶۱۵ جانباز را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.

۳ درصد واردات دارو بیش از یک میلیارد دلار هزینه دارد

sedayemodafean.org واردات داروسعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از خط تولید داروی انسانی که در شهرک صنعتی ساوه برگزار شد، اظهار داشت: اکنون ۹۷ درصد از داروی مورد نیاز کشور به وسیله کارخانه‌های داخلی تولید و تنها سه درصد از دارو‌ها، وارداتی است. وی افزود: آرزو دارم ماهی یک تولید را افتتاح کنم؛ صنعت گران داخل به نوعی باید دلگرم باشند و خوشبختانه به طور متوسط ماهی یک بار افتتاح انجام داده ام. نمکی افزود: اصالت با پول مردم خوردن نیست؛  کشور با خون پاک شهیدان باقی مانده است؛ جانبازان و خانواده شهدا برای کشور دعا می‌کنند و امکان برگشت ایران به عقب وجود ندارد. وزیر بهداشت بیان کرد: مقام معظم رهبری حمایت از تولید داخل مکررا  تکرار فرموده اند همچنین  رئیس جمهور بانک‌ها را مکلف به حمایت از تولید داخل کرده است. نمکی بیان کرد: وقتی ۶۷ درصد مواد اولیه ۱۳۰ میلیون دلار ارز بری و سه درصد واردات دارو بیش از یک میلیارد دلار هزینه دارد این مسائل بدین معنی است که باید به سمت تولید داخلی برویم.

واقعیت این است که در بخش دارو هیچ کشوری خودکفا نیست و ما هم هرچند در بیشتر اقلام تولید داخلی داریم ولی این به معنی بی نیازی ما از مواد اولیه و تکنولوژی خارجی نیست. در این راستا مقام های کشور باید بیش از پیش تلاش کنند تا واردات دارو و مواد اولیه مروبطه با مشکل روبرو نشود زیرا که جمعیت ایثارگران یکی از اصلی ترین قربانیان این محدودیت‌ها بوده و خواهند بود.

اعزام ۴۵ تیم پزشکی به مناطق محروم قشم

sedayemodafean.org تیم پزشکی به مناطق محرومفرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم از اعزام ۴۵ تیم پزشکی تخصصی و عمومی توسط بسیج جامعه پزشکی از ابتدای سال جاری تاکنون به مناطق دورافتاده و محروم در سطح جزیره قشم خبر داد. سرهنگ محمد سالاری با بیان اینکه اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم با هدف معالجه و ویزیت رایگان همواره در دستور کار و مورد دغدغه بسیج پزشکی شهرستان است اظهار داشت: از ابتدای سال‌ جاری با فراخوان‌ها و ساماندهی که داشته‌ایم موفق شده‌ایم ۴۵ تیم تخصصی و عمومی را به اقصی نقاط شهرستان به ویژه در مناطق دورافتاده‌تر اعزام کنیم که این امر سبب کاهش بخش قابل توجهی از مشکلات درمانی و همچنین صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های آنها شده است. وی با بیان اینکه در این اعزام‌ها ارائه خدمات درمانی رایگان در کنار خدمات مشاوره‌ها و داروی رایگان مدنظر است، اضافه کرد: در این میان همچنین توجه ویژه‌ای به ارائه خدمات پزشکی رایگان به خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران داریم. به گفته فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، از ابتدای امسال تاکنون تعداد چهار هزار و ۷۰۰ نفر توسط تیم‌های اعزامی به صورت رایگان ویزیت شده و همچنین هزار و ۵۰۰ نفر نیز در کلاس‌ها و دوره‌های مشاوره حضور یافته‌اند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.