sedayemodafean.org تعیین درصد جانبازی

در هفته‌ای که گذشت:‌ تعیین درصد جانبازی، خرید بیمه سربازی، و خدمات رسانی به جانبازان

مشاوره ۱۰۰۰ متقاضی تعیین درصد جانبازی در سال جاری انجام شده است

sedayemodafean.org تعیین درصد جانبازیمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: مشاوره ۱۰۰۰ متقاضی تعیین درصد جانبازی در سال جاری در سطح استان انجام شده است. حسین نازاریان اظهار داشت: در سال جاری تاکنون ۱۰۰۰ کمیسیون مشاوره برای متقاضیان تعیین درصد جانبازی در سطح استان برگزار شده است. وی ادامه داد: این کمیسیون‌ها با همت معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و به منظور رسیدگی به درخواست تعیین درصد جانبازی و ازکارافتادگی متقاضیان انجام می‌شود. نازاریان افزود: به‌زودی طی چند مرحله کمیسیون‌های تعیین درصد جانبازی را در سال جاری برگزار می‌کنیم. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان یادآور شد: قبل از برگزاری کمیسیون تعیین درصد جانبازی و ازکارافتادگی، کمیسیون مشاوره برگزار می‌شود. وی گفت: تاکنون در ۹ شهرستان بالای ۱۰۰۰ مشاوره انجام شده است. نازاریان خاطرنشان کرد: همچنین رسیدگی به وضعیت والدین شهدا و جانبازان و ایثارگران نیز در طی سال توسط این بنیاد انجام می‌گیرد.

دو شرط لازم برای خرید بیمه سربازی

sedayemodafean.org بیمه سربازیمهدی شکوری، رییس گروه فنی و احتساب سوابق سازمان تامین اجتماعی درباره جزییات خرید بیمه خدمت سربازی اظهار داشت: به موجب قانون کلیه بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی مجاز هستند برای خرید سابقه بیمه سربازی درخواست بدهند. شکوری با بیان اینکه برای خرید سابقه بیمه سربازی، دو شرط وجود دارد، ادامه داد: شرط اول این است که فرد متقاضی در زمان ثبت درخواست خرید بیمه سربازی باید بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی باشد اعم از اینکه بیمه او اختیاری باشد یا اجباری. وی در توضیح شرط دوم خرید سابقه بیمه سربازی افزود: فرد متقاضی قبل از آغاز دوره خدمت سربازی باید به مدت حداقل دو سال حق بیمه پرداخت کرده باشد. رییس گروه فنی و احتساب سوابق سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه داشتن این دو شرط الزامی است، تصریح کرد: اگر این دو شرط وجود داشته باشد فرد می‌تواند تقاضای خرید بیمه سربازی خود را ثبت کند. وی ادامه داد: اگر سوابق بیمه‌ای فرد متقاضی جمع شده باشد و کارت پایان خدمت وی نیز مشکل نداشته باشد، با اولین مراجعه حضوری می‌تواند کار خود را به طور کامل انجام دهد.

۳۰ درصد فضاهای شهری کشور برای معلولان مناسب سازی شده است

sedayemodafean.org مناسب سازیرییس دبیرخانه ستاد پیگیری و هماهنگی مناسب سازی بهزیستی با اشاره به مناسب سازی ۳۰ درصد فضاهای شهری کشور برای معلولان گفت: به زودی اپلیکیشن مناسب سازی در سطح کشور راه اندازی خواهد شد. ابراهیم کاظمی مومن سرایی اظهار داشت: در بحث مناسب سازی برای معلولان کارها و اقدامات خوبی در کشور انجام می دهیم. وی بیان کرد: سال گذشته بازدید ۲۴ هزار دستگاه دولتی اجرایی از جشنواره شهید رجایی را داشتیم که این دستگاه ها از نظر مناسب سازی ادارات خود دچار مشکلاتی بودند و دنبال کسب شرایط ایده آل بودند. وی با بیان اینکه بازدید از این جشنواره باعث شد بسیاری از دستگاه های دولتی از نظر مناسب سازی شرایط خوبی را داشته باشند، افزود: به دنبال این هستیم که معلولان شرایط استفاده مستقل از فضاها را داشته باشند. رئیس دبیرخانه ستاد پیگیری و هماهنگی مناسب‎ سازی سازمان بهزیستی تصریح کرد: اگر شهرداری ۱۳ قانون مناسب سازی شهری را که بر عهده دارد از جمله پیاده روها و پارک ها، مترو، ایستگاه های اتوبوس، صدور پروانه برای دستگاه هایی که مناسب سازی نکردند، حمل ونقل و … را به خوبی اجرا کند ۷۰ درصد مناسب سازی کشور به صورت اصولی و خوب انجام شده است.

بیش از ۳ میلیون ایثارگر در کشور وجود دارد/نیازمند یاری سایر ارگان ها برای خدمات رسانی به جانبازان هستیم

sedayemodafean.org خدمات رسانی به جانبازانحجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در مراسم افتتاح ساختمان توسعه مرکز توانبخشی جانبازان قطع نخاعی امام خمینی (ره)، گفت: همه ما باید قدردان شهیدان، آزادگان و خانواده‌های این عزیزان باشیم، ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد و ایثارگران و جانبازان با از خودگذشتگی در صحنه‌های جنگ تحمیلی و چه بعد از آن توطئه‌های دشمنان انقلاب را در نطفه خفه کردند، آن‌ها دشمن را محبور به عقب‌نشینی کردند. وی با بیان اینکه هم‌اکنون در کشور سه میلیون و ۴۰۰ هزار ایثارگر وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد ۹ هزار نفر جانبازان قطع نخاعی هستند. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به تنهایی نمی‌تواند به تمامی نیاز این عزیزان برسد، به همین سبب ما نیازمند امداد و یاری سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها در بحث ارائه خدمات به جانبازان هستیم. محمد رضا کلایی شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: آیا ما دین‌مان را به ایثارگران، شهدا، آزادگان و خانواده‌های‌شان ادا کرده‌ایم؟ من معتقدم آنچه که باید هر لحظه مد‌نظرمان باشد این است که ما مدیونیم و ما نتوانستیم دین‌مان را به این عزیزان ادا کنیم، به همین علت همه آحاد مردم و مسؤولان باید اهتمام کنند و دین‌شان را به جامعه جانبازان و ایثارگران ادا کنند.

با وجود اینکه باید همیشه متشکر تلاشهای عزیزانی باشیم که از صمیم قلب برای جانبازان و ایثارگران فعالیت میکنند، مدیران و کسانی که در راس کار هستند فقط با وعده و وعیدهای پوچ تلاش در حفظ صندلی مدیریت خود دارند. دلیل این همه بدبینی ما این است که اکثر ایثارگران و جانبازان اثری از خدمات عنوان شده توسط حجت‌الاسلام شهیدی نمی بینند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.