مشکلات بیمه ایثارگران sedayemodafean.org

در هفته‌ای که گذشت: مشکلات مالی بنیاد شهید، تشکیل پرونده سلامت، و مشکلات بیمه ایثارگران

تشکیل پرونده سلامت برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از ایثارگران و خانواده‌هایشان

sedayemodafean.org محمداسماعیل علی‌پورمدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تشکیل پرونده سلامت برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از ایثارگران و خانواده‌هایشان خبر داد. محمداسماعیل علی‌پور با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از ایثارگران و خانواده‌های آنان پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است، گفت: این پرونده‌ها شامل تمام اطلاعات پایش سلامت و همچنین خدمات درمانی شامل بستری‌های بیمارستانی، اقدامات سرپایی و پاراکلینیکی ایثارگران و خانواده‌های آنان است. وی ادامه داد: با توجه به مجموعه یک میلیون و ۲۰۰ هزار ایثارگر و خانواده آن‌ها، برای نخستین بار است که در سطح کشور اطلاعات خدمات پایش سلامت، درمان و توان‌بخشی در این حجم در قالب پرونده‌های جامع الکترونیک سلامت تشکیل شده است. مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران ابراز امیدواری کرد که با افزایش ارتباط با بیمه تکمیلی و سایر مبادی ارائه خدمات به ایثارگران و خانواده‌هایشان شاهد کامل‌تر شدن پرونده‌ها باشیم.

این میتواند حرکت بسیار مثبتی در راستای نظارت و رسیدگی به امور روانیزشکی ایثارگران و خانواده هایشان باشد. ما در صدای مدافعان همیشه چنین اقداماتی را به فال نیک گرفته و تنها خواهشمان از مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران این است که شخصا پیگیر این طرخ باشند تا از کمی و کاستی های احتمالی در آینده جلوگیری شود.

حوزه خدمات بهداشت و درمان پیشانی خدمات‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران است

sedayemodafean.org خدمات بهداشت و درمانعبدالرضا عباسپور گفت: وظیفه اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است اما اگر خدمات‌رسانی به ایثارگران به‌خوبی صورت نگیرد این وظیفه اصلی نیز تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت بنابراین حوزه خدمات درمانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه حوزه خدمات بهداشت و درمان پیشانی خدمات‌رسانی بنیاد شهید است، افزود: در بخش بهداشت و درمان  ۲ اداره کل درمان و کمیسیون پزشکی بیشترین خدمات را ارائه می‌کنند. کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران محل پذیرش متقاضیان و ورود ایثارگران به بنیاد است و باید در عین رعایت ضوابط با دقت و ظرافت در آن رفتار شود و خدمات به نحو احسن ارائه شود. معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقدیر از زحمات غلامرضا طائبی به‌عنوان مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد گفت: در زمان دکتر طائبی اقدامات خوبی در این مجموعه صورت گرفت و محیط مناسب و آرامی برای ارائه خدمات به ایثارگران ایجاد شد. تمام مصوبات مجلس شورای اسلامی که مربوط به این بخش بودند نیز عملیاتی شدند؛ به‌عنوان‌مثال موضوع بررسی حق پرستاری در زمان بسیار کوتاهی در این کمیسیون اجرایی شد.

بنیاد شهید در تأمین منابع مالی حوزه درمان با مشکل مواجه است

sedayemodafean.org بنیاد شهید و امور ایثارگرانمعاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: در حوزه تأمین منابع مالی برای هزینه‌های درمان و در حوزه تأمین نقدینگی برای جانبازان با شرایط خاص بیماری مانند جانبازان شیمیایی، اعصاب و روان و جانبازان با درصد بالا با مشکل روبرو هستیم. مهدی شاه نوروزی با بیان اینکه بنیاد شهید یک نهاد هماهنگ کننده بین همه دستگاه‌ها است تا بتواند به جامعه شاهد و ایثارگر خدمات بدهد، اظهار داشت: جامعه ایثارگری نیازهای متنوع و متعددی دارد که از عهده بنیاد شهید به تنهایی برنمی‌آید و در بحث آموزش به آموزش و پرورش و مرکز آموزش عالی، در درمان به وزارت بهداشت و مراکز خدمات درمانی و در اشتغال به ادارات مرتبط نیاز داریم. وی افزود: امسال در حوزه تأمین منابع مالی برای هزینه‌های درمان و در حوزه تأمین نقدینگی به ویژه برای جانبازانی که با شرایط خاص بیماری همچون جانبازان شیمیایی، اعصاب و روان و جانبازان با درصد بالا با مشکل روبرو هستیم. معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید استان اصفهان با بیان اینکه بنیاد شهید قراردادی را در زمینه بیمه مکمل با یکی از شرکت‌های بیمه دارد، گفت: در این راستا نیز با محدودیت نقدینگی، جامعه ایثارگری دچار مشکل شده و بسیاری از مراکز درمانگاهی و آزمایشگاهی و حتی داروخانه‌ها به‌خاطر مشکل نقدینگی نتوانستند خدمات خوبی را به جامعه شاهد و ایثارگر بدهند، این مسئله معضل روز بنیاد است و طبیعتاً حل آن از عهده بنیاد شهید خارج است، اگر مرکز درمانی و آزمایشگاهی همراهی نکنند قطعاً مشکلات بیشتر خواهد بود.

 چند ماه پیش در مورد شایعات و اخبار مربوط به مشکلات مالی بنیاد در تامین یک سری تعهدات خود مطالبی را منتشر کرده بودیم که گویا خیلی هم دور از واقعیت نبوده‌اند. به هر حال دولت باید کمک کند تا این مشکلات مالی تا حد ممکن حل شوند. جانبازان و ایثارگران در سالهای اخیر برای تامین دارو ها و مخارج درمانی خود با مشکل حادی مواجه بوده‌اند.

انتقاد حاجی دلیگانی از مشکلات بیمه ایثارگران

sedayemodafean.org مشکلات بیمه ایثارگراننماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ بیمارستانی با بیمه دی که مخصوص ایثارگران است قراردادی امضا نمی‌کند، همچنین بعضی بیمارستان‌ها از چند ماه پیش قراردادشان را با این بیمه لغو کرده‌اند. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از وضعیت نابسامان در بحث درمان ایثارگران گفت: وضعیت نامناسبی برای امور درمانی ایثارگران، خانواده‌های شهدا و بویژه جانبازان قطع‌نخاعی و جانبازان خاص پیش آمده و این عزیزان الان در تامین دارو و هزینه‌های بیمارستانی‌شان دچار مشکل شدند. بعضا اینگونه به نظر می‌رسد که بعضی از افراد می‌خواهند به عمد این سرمایه‌های اصلی انقلاب و نظام را مورد آزار و اذیت قرار دهند.وی افزود: الان هیچ بیمارستانی قراردادی با بیمه دی که مخصوص ایثارگران است نه تنها امضا نمی‌کند بلکه بیمارستان‌ها از چند ماه پیش قراردادشان را با این بیمه لغو کرده‌اند و تنها تعداد اندکی از مراکز درمانی قراردادشان باقی مانده و این مراکز درمانی هم در تماس‌هایی که با ما دارند اعلام می‌کنند که می‌خواهند قراردادشان را با بیمه دی لغو کنند.نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بسیاری از شهرستان‌ها مرکز درمانی که ایثارگران بتوانند با دفترچه بیمه‌شان برای درمان به آنجا مراجعه کنند وجود ندارد و این مسائل همگی در حالی است که بیمه دی اعلام می‌کند که ۲ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد و دولت این بدهی‌اش را پرداخت نکرده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.