sedayemodafean.org جانبازان شیمیایی

در هفته‌ای که گذشت:‌ پرداخت وام به ایثارگران سیل‌زده، افزایش حقوق و مستمری رزمندگان، و ویزیت با جانبازان شیمیایی

اعزام تیم پزشکان متخصص برای ویزیت جانبازان شیمیایی سردشت

sedayemodafean.org جانبازان شیمیاییمدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعزام تیم پزشکی ۱۸ نفره ای متشکل از پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف جهت ویزیت و معاینه جانبازان به سردشت خبر داد. محمدرضا صدیقی مقدم با اشاره به بمباران شیمیایی شهر سردشت در تیرماه ۱۳۶۶ گفت: تیم پزشکی ۱۸ نفره ای از طرف اداره مصدومین شیمیایی و مرکز تحقیقات دانشگاه شاهد متشکل از پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف مرتبط با مصدومیت‌های شیمیایی به سردشت اعزام شدند و در مدت ۲ روز ۱۵۰ تا ۲۰۰ جانباز شیمیایی این شهرستان را در زمینه‌های تخصصی داخلی، چشم، پوست، ریه و روان‌پزشکی، ویزیت و معاینه می‌کنند. وی ادامه داد: از چند سال پیش کلینیک شیمیایی سردشت راه‌اندازی شده است و با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله دانشگاه شاهد اقدامات لازم را برای انجام امور درمانی و پایش و کنترل سلامت جانبازان شیمیایی انجام می‌دهد. وی یادآور شد: هرسال طی یک یا ۲ نوبت تیمی از طرف بنیاد برای معاینه و کنترل یا درمان عوارض جانبازان شیمیایی به سردشت اعزام می‌شود. مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: تیم پزشکی که عازم سردشت شده است شامل متخصصان مختلف از جمله چشم، ریه، گوش، پوست، داخلی، روانشناس، فیزیولوژی، ایمونولوژی و جراحی مغز و اعصاب است.

مقاله صدای مدافعان در مورد کاهش امکانات بنیاد شهید برای رسیدگی به وضعیت جانبازان شیمیایی را در اینجا بخوانید.

راه حل بنیاد شهید برای حل مشکل مدارس مورد مناقشه

sedayemodafean.org بنیاد شهید و امور ایثارگرانعلی امینی، معاون حقوقی سازمان اموال و املاک کوثر با اشاره به اجرای حکم خلع ید مدارس متعلق به سازمان اموال و املاک کوثر در شهر تهران گفت: این اموال دارای سند رسمی است و فرآیند قانونی آن به صورت کامل اجرا شده و از سال ۱۳۸۳ جلسات متعددی برای حل این مشکل برگزار شده است. وی با بیان اینکه این املاک متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران است و عواید حاصل از آن منبعی برای تأمین هزینه‌های درمانی و خدماتی به ایثارگران محسوب می‌شود، افزود: در حال حاضر هزینه‌های درمانی جانبازان و ایثارگران مبالغ بسیار زیادی است و با توجه به مشکلات بودجه‌ای موجود، بخشی از این هزینه‌ها توسط سازمان‌های وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله سازمان اموال و املاک کوثر تأمین می‌شود و بدیهی است که وظیفه ما پیگیری قانونی و مناسب برای تعیین تکلیف این اموال است.

صدای مدافعان یادآور می‌شود که محمد باقر نوبخت در اواخر سال گذشته اعلام کرده بود: کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند بخشی از اعتبارات مصوب خود را برای تامین هزینه‌های بیمه مکمل و تکمیلی خانواده جانبازان و ایثارگران اختصاص دهند. تامین این بیمه هزینه‌های بنیاد شهید را از ۱۴۲ میلیارد تومان به ۲۵۷۰ میلیارد تومان رسانده است و بنیاد شهید به تنهایی قادر به تامین این هزینه‌ها نیست.

پرداخت بیش از ۴۰ میلیارد ریال وام به ایثارگران سیل‌زده

sedayemodafean.org ایثارگران سیل زدهاسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد از ارائه تسهیلات قرض الحسنه به ایثارگران سیل زده در استان لرستان خبر داد و گفت: در پی سفر معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان لرستان، موضوع پرداخت وام به ایثارگران در دستور کار قرار گرفت و پس از تأیید ستاد مدیریت استان و ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید این مهم عملیاتی شد. مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های دریافتی از ستاد مدیریت بحران استان، تعداد ۴۶۶ نفر از ایثارگران آسیب دیده در حادثه سیل تقاضا دریافت وام از این صندوق را داشتند که تاکنون موفق به پرداخت بیش از ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به این عزیزان شده ایم. وی افزود: این مبلغ در سه مرحله و در قالب ۲۳۰ فقره وام طی هفته گذشته پرداخت شده و تلاش می‌کنیم تا طی روزهای آینده ایثارگران باقی مانده نیز از این تسهیلات بهره مند گردند. کریمی تاکید کرد: روند پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ایثارگران سیل زده در سایر استان‌ها نیز بر اساس گزارش‌های دریافتی از ستاد مدیریت بحران استان‌ها و تأیید ستاد مدیریت بحران بنیاد شهید ادامه خواهد داشت.

اگر شما خواننده گرامی در این مورد شکایت یا بازخوردی دارید لطفا با ما از طریق ایمیل در میان بگذارید.

جزئیات افزایش حقوق و مستمری رزمندگان معسر اعلام شد

sedayemodafean.org سید قاسم جاسمیعضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی از افزایش حقوق و مستمری بسیجیان طرح معسرین و جانبازان زیر ۲۵ درصد تا پایان تیرماه سال جاری خبر داد. سید قاسم جاسمی، نماینده ایثارگر مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی با اشاره به جزئیات افزایش حقوق و مستمری ایثارگران معسر از اواخر تیرماه خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته در رابطه با حقوق و مستمری معسرین و جانبازان زیر ۲۵ درصد، دوستان دست اندرکار در دولت لزوم افزایش حقوق و مستمری معسرین را پذیرفته اند؛ چرا که در قانون برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۸، برای بسیجیان معسر در کمیسیون تلفیق ۲۰ درصد افزایش پیش بینی شده است که این افزایش از تاریخ ۱/۱/۹۸ پرداخت و اجرایی شود. وی تاکید کرد: براساس آخرین پیگیری ها، از سوی وزارت دفاع مقرر شد تا در تیرماه این مبلغ، به اضافه مابه التفاوت آن (یعنی ۱۵۰ هزار تومان به حقوقشان اضافه و به ۷۵۰ هزار تومان خواهد رسید) که در مجموع با معوقه سه ماه، آن را پرداخت خواهند کرد؛ بنابر این، حقوق معسرین در سال ۹۸ از ۶۰۰ هزار تومان به ۷۵۰ هزارتومان افزابش خواهد یافت.

درد دل یک جانباز ۲۵ درصدی را در اینجا بخوانید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.