sedayemodafean.org تسهیلات مسکن

در هفته‌ای که گذشت: رضایت ۹۸٪ ایثارگران از تسهیلات دریافتی، مشکلات بیمه‌ای، و تسهیلات مسکن

افتتاح کلینیک تخصصی مصدومین شیمیایی در بیمارستان ساسان

sedayemodafean.org کلینیک تخصصی مصدومین شیمیاییکلینیک تخصصی مصدومین شیمیایی بیمارستان ساسان روز چهارشنبه ۵ تیرماه با حضور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران افتتاح شد. عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم افتتاح کلینیک تخصصی مصدومین شیمیایی بیمارستان ساسان با بیان اینکه برای درمان ایثارگران از تمام امکانات کشور استفاده می‌شود، افزود: در بخش درمان ایثارگران یک هرم سلامت تعریف شده است که از همه امکانات استفاده شود و تمام خدمات کیفی برای این کار ارائه شود. وی ادامه داد: در قاعده هرم درمان موضوع بیمه‌های درمانی قرار دارد و یکی از لایه‌های این هرم تشکیل کلینیک‌های تخصصی و چند تخصصی است و افتتاح کلینیک تخصصی مصدومین شیمیایی بیمارستان ساسان نیز در همین راستا صورت می‌گیرد. معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تشکیل پرونده سلامت برای ایثارگران در طرح پایش سلامت گفت: بر مبنای این پرونده‌ها و پایش‌هایی که صورت می‌گیرد، ایثارگران در صورت نیاز به متخصصان ارجاع می‌شوند.

رضایت ۹۸ درصد ایثارگران از تسهیلات دریافتی از صندوق قرض‌الحسنه شاهد

sedayemodafean.org صندوق قرض‌الحسنهمدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد با اشاره به نظرسنجی صورت گرفته از ایثارگران دریافت‌کننده وام گفت: برای بیش از ۲۵ هزار نفر از دریافت‌کنندگان وام در سال جاری پیامک ارسال شده که از ۴ هزار نفر شرکت کننده در این نظرسنجی، حدود ۹۸ درصد آن‌ها از خدمات صندوق ابراز رضایت داشته‌اند. اسلام کریمی در خصوص تسهیلات قرض الحسنه ارائه شده به ایثارگران عضو صندوق در سه ماهه نخست سال ۹۸ گفت: صندوق قرض‌الحسنه شاهد از اول فروردین ۱۳۹۸ تا ۳۱ خرداد تعداد ۲۵ هزار و ۵۲۵ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ۴۵۴ میلیارد و ۹۸۶ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به ایثارگران عضو خود پرداخت کرده و این در حالی است که عملکرد صندوق قرض‌الحسنه شاهد در مدت‌زمان مشابه سال گذشته ۶۱ هزار ۶۹۹ فقره وام و به ارزش ۲۴۲ میلیارد و ۹۳۱ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان بوده است که این آمار  ۱۸ درصد افزایش تعداد و ۸۸ درصد رشد ریالی وام‌ها نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. وی با بیان اینکه سقف وام‌ها در سال جاری از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش‌یافته است افزود: از تعداد وام‌های تخصیص یافته در سال جاری ۵۸۹۸ فقره به ارزش ۱۰۴ میلیارد و ۴۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به استان‌های سیل‌زده پرداخت شده است که شامل استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، گلستان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی بوده است.

بنیاد شهید به مشکلات بیمه‌ای ایثارگران کاشانی رسیدگی کند

sedayemodafean.org مشکلات بیمه‌ایسیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اگر وزارت آموزش و پرورش معلم کم دارد بیاد نسبت به برگزاری آزمون و جذب معلم اقدام کند، اظهار داشت: ما جوانان را جمع کرده و در قالب معلمان خرید خدمت آن‌ها ر در آموزش و پرورش جذب می‌کنیم، اما نه آن‌ها را بیمه کرده و نه حقوق به آن‌ها پراخت می‌شود که این رویه در پنج سال آینده می‌تواند مشکلات متعددی را به وجود می‌آورد. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن اشاره به عدم پایبندی یکی از شرکت‌های بیمه نسبت به تعهدات خود در قبال بیمه ایثارگران کاشانی ابراز داشت: ایثارگران ما در هشت سال دفاع مقدس جان و مال خود را در کف اخلاص گذاشتند و از مرز و بوم این کشور دفاع کردند، اما متاسفانه امروز علاوه بر درد و رنج ناشی از آثار جبهه و جنگ درد عدم ارائه خدمات را نیز به دوش می‌کشند. نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر پیگیری مشکلات ایثارگران توسط مراجع مربوطه گفت: لازم است تا رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به این موضوع رسیدگی کند تا مشکلات این جان نثاران برطرف شود و مرهمی بر آلام و رنج‌های آنان بگذارد.

تسریع در روند جذب و پرداخت تسهیلات مسکن ایثارگران

sedayemodafean.org تسهیلات مسکن ایثارگرانمعاون اقتصادی استانداری گفت: تسریع در روند پرداخت تسهیلات و وحدت رویه توسط هفت بانک عامل استان از جمله مسکن، ملت، رفاه کارگران، ملی، سپه، صادرات و تجارت برای جذب ۱۰۰ درصدی این تسهیلات به افراد واجد شرایط باید به طور جد در دستور کار قرار گیرد.جعفر گوهرگانی افزود: بانک‌های عامل کهگیلویه و بویراحمد ظرف ۱۵ روز آینده گزارش جذب را به حوزه اقتصادی استانداری ارائه دهند و حداکثر زمان تشکیل پرونده و نتیجه آن نیز تا یک ماه انجام شود. گوهرگانی با بیان اینکه، جانبازان، فرزند جانبازان ۷۰ درصد، آزادگان، همسران و فرزندان شهدا و والدین شهدا واجد شرایط دریافت تسهیلات یارانه دار مسکن ایثارگران هستند گفت: این تسهیلات با سود چهار درصد و با بازپرداخت ۲۰ ساله به استناد بند (ج) ماده ۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران پرداخت می‌شود. معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تعداد ۷۰۳ فقره تسهیلات سهمیه استان است که به بانک‌های عامل ابلاغ شده است ادامه داد: مبلغ این وام در مرکز استان ۷۷۰ میلیون ریال در شهرستان‌ها ۶۶۰ میلیون ریال و در مناطق روستایی ۳۸۰ میلیون ریال است که به ایثارگران واجد شرایط پرداخت خواهد شد. کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

در میان تمام اخبار و گزارشهای هفته، گزینه‌های بالا را به عنوان اخبار مهم هفته در ارتباط با ایثارگان انتخاب کردیم که مانند همیشه امیدواریم این وعده و وعیدها توسط مسئولین مذکور عملی شوند. صدای مدافعان همیشه تلاش دارد پیگیر اینگونه اخبار بوده و در هفته‌های آتی تلاش میکنیم از هرگونه پیشرفت بخصوص در پیاده کردن پرداخت تسهیلات و رسیدگی به مشکلات بیمه ایثارگران شما را باخبر کنیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.