sedayemodafean.org

در هفته‌ای که گذشت:‌ مشکلات دارویی، عدم رسیدگی به جانبازان نخاعی، و سفر پزشکان متخصص خارجی

در میان اخبار خوب و بد هفته‌ای که گذشت گذیده های زیر را به عنوان مهمترین اخبار مربوط به جانبازان و ایثارگران انتخاب کرده‌ایم. امیدواریم وعده و وعیدهای مسئولین به جانبازان و خانواده‌های شهدا که در اخبار گذیده این هفته عملی شود.

اجازه دولت به جانبازان ۷۰% برای واردات خودرو

sedayemodafean.org واردات خودرو به جانبازان ۷۰ درصدسخنگوی دولت از مصوبه هیئت وزیران برای اجازه واردات خودرو به جانبازان ۷۰ درصد با شرایط سال ۱۳۸۷ خبر داد. علی ربیعی گفت: بر اساس یکی از این مصوبات جانبازانی که درجه جانبازی آنان به هفتاد درصد می‌رسد یعنی ممکن است پیش‌تر جانباز ۴۰ یا ۵۰ درصد بودند و اکنون به ۷۰ درصد رسیده است، مشمول شرایط سال ۸۷ برای واردات خودرو خواهند شد. وی افزود: دولت اجازه داد ۵۰۰ دستگاه خودرو با شرایط سال ۸۷ وارد کنند و این جانبازان از پرداخت هزینه شماره گذاری، عوارض، اجبار به اسقاط خودرو و هزینه گمرکی معاف شوند. ربیعی همچنین با اشاره به مصوبه دیگر امروز هیئت دولت گفت: توان یابان نیز اجازه داشتند خودرو‌هایی وارد کنند که ۵ سال ممنوعیت برای فروش خودرو‌های آنان در نظر گرفته شده بود، اما طبق مصوبه امروز این مدت به ۳ سال کاهش یافت. وی همچنین افزود: یکی از مباحث دیگر جلسه امروز هیئت دولت مربوط به آتش سوزی‌های اخیر در جنگل‌ها بود که مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت کشور گزارش‌هایی در این باره ارائه کردند. ربیعی گفت: طبق این گزارش‌ها بر اثر بارندگی‌های زیاد اخیر علف‌های زیادی رشد کرده است که وقتی خشک می‌شود بر اثر گرما آتش سوزی روی می‌دهد و شایعاتی که درباره عمدی بودن آتش سوزی‌ها از جانب برخی افراد مطرح بوده، بی اساس است.

محمودی: رییس جمهور به موضوع مشکلات دارویی ایثارگران و جانبازان ورود کند

sedayemodafean.org مشکلات داروییسمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در تذکر شفاهی جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای روحانی بالغ بر ۷ ماه است که به دلیل عدم تخصیص بودجه به بنیاد شهید و امور ایثارگران مشکلات جدی برای جانبازان و خانواده شهدا و ایثارگران در خصوص دارو و درمان ایجاد شده است. وی افزود: آقای روحانی و آقای نوبخت اگر بنده و شما و دیگران به عنوان مسئول در این کشور فعالیت می‌کنیم مدیون خون شهدا، جانبازی جانبازان و ایثارگری ایثارگران و صبوری خانواده شهدا هستیم. به بحث دارو جانبازان ما توجه شود، لازم است در این زمینه به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص بودجه داشته باشیم، بالغ بر ۱۷۰۰ میلیارد تومن به بیمه‌ دی بدهکار هستند، بیمه هم نمی‌تواند تعهدات خود را به داروخانه ها و پزشکان پرداخت کند و این موجب مشکل شده است. محمودی گفت: آقای رییس جمهور استعفای وزیر آموزش و پرورش فرار روبه جلو بود، در ۶ ماه آینده حدود ۶۰۰۰ و یا ۷۰۰۰ نیرو بازنشسته می‌شود و این مسائل و مشکلاتی را برای فرهنگیان ایجاد می‌کند، عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان و عدم تخصیص سرانه به مدارس و رتبه بندی فرهنگیان از جمله مشکلاتی است که باید در هیات دولت رسیدگی شود.

عدم رسیدگی مسئول بنیاد شهید به جانبازان نخاعی منجر به استعفایم شد

sedayemodafean.org جانبازان نخاعیمهدی اسدزاده که برای دومین سال متوالی در مجمع عمومی انجمن جانبازان نخاعی حائز بالاترین رای در انتخابات شده و به هیئت مدیره انجمن راه یافته بود، از سمت مدیرعاملی انجمن جانبازان نخاعی استعفا کرد که مورد موافقت سایر اعضای هیئت مدیره قرار گرفت. مهدی اسدزاده با اشاره به علت استعفایش از مدیر عاملی انجمن جانبازان نخاعی گفت: به علت مشکلاتی که در برخورد با مسئولین بنیاد شهید پیش آمد، از ادامه این مسئولیت صرف نظر کردم و ترجیح دادم از این مدیریت کناره‌گیری کنم. وی افزود: بیش از یک سال است که درخواست ملاقات از آقای شهیدی، ریاست بنیاد را برای درمیان گذاشتن مشکلات جانبازان نخاعی داشته‌ام. بیش از ۱۰ مرتبه برای ملاقات با آقای شهیدی نامه نگاری کردیم. جهت پیگیری مشکلات درمانی جانبازان نخاعی، مسائل مربوط به بیمه تکمیلی و ویلچر خواهان دیدار و رفع مشکلات بودم اما متاسفانه با وجود اینکه خودم ۲۵ سال است که کارمند بنیاد شهید هستم و می‌بایست مسئولین بنیاد با من به عنوان کارمند خود تعامل بیشتری داشته باشند اما نه تنها کمکی به رفع مشکلات نکردند بلکه چوب لای چرخ فعالیت‌های ما نیز گذاشتند.

۲ پزشک از آلمان و انگلیس برای درمان جانبازان به ایران می آیند

sedayemodafean.org پزشک از آلمان و انگلیسمدیرکل درمان و توان‌بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: به منظور ادامه روند درمان جانبازان به عنوان یک برنامه از سوی این نهاد، ۲ پزشک از کشورهای آلمان و انگلیس برای درمان جانبازان و خانواده‌های شهدا ایثارگران به ایران می آیند. امیر کریمی از سفر پروفسور «حسین مهدیان» فوق تخصص ستون فقرات و پروفسور «تزوال» فوق تخصص مجاری ادراری جهت درمان جانبازان و خانواده شهدا به کشور خبر داد. کریمی با اشاره به حضور پزشکان متخصص خارجی برای درمان جانبازان و ایثارگران در کشور اظهار داشت: پروفسور حسین مهدیان فوق تخصص ستون فقرات از کشور انگلیس و پروفسور تزوال فوق تخصص مجاری ادراری از کشور آلمان، قرار است تیر و مردادماه ۱۳۹۸ به ایران سفر کنند تا جانبازان و خانواده های شهدا بتوانند از این فرصت برای ادامه درمان خود بهره مند شوند.وی افزود: بر همین اساس جانبازان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران که دارای مشکلات مربوط به ستون فقرات و تومور مغزی و مجاری ادراری هستند می‌توانند جهت تشکیل پرونده به بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق مراجعه و یا با شماره تلفن ۴۲۶۸۴۳۵۱-۰۲۱ ستاد جذب متخصصان و اعزام به خارج جانبازان تماس حاصل کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.