sedayemodafean.org جانبازان ۷۰ در صد

در هفته‌ای که گذشت:‌ تسهیلات مسکن، مورد پایش سلامت، و تشکیل گروه‌های جهادی

۲۵۰ هزار ایثارگر متقاضی تسهیلات مسکن هستند

sedayemodafean.org تسهیلات مسکنمعاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به افزایش میزان تسهیلات مسکن توسط هیات دولت گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر از ایثارگران متقاضی دریافت تسهیلات مسکن هستند که البته سالانه بین ۵۰ تا ۵۲ هزار ایثارگر می توانند این تسهیلات را دریافت کنند. محمود پاکدل افزود: امسال برنامه ریزی بنیاد شهید برای پرداخت ۱۰۰ هزار تسهیلات مسکن با همکاری بانک‌های عامل است اما با توجه به توان بودجه‌ای دولت، به طور میانگین در سال‌های مختلف بین ۵۰ تا ۵۲ هزار تسهیلات جذب می شود. وی اضافه کرد: متقاضیان مسکن ایثارگران با درصد بالای جانبازی هستند که در مجموع ۲۵۰ هزار نفر در سامانه بنیاد شهید ثبت نام کرده‌اند که بسیاری از این افراد با توجه به تورم در حوزه مسکن، توان جذب این میزان تسهیلات را ندارند. پاکدل ادامه داد: هرساله بعد از اینکه قانون بودجه تنظیم می شود مبلغ تسهیلات مسکن ایثارگران، توسط هیات دولت تصویب و به بنیاد شهید اعلام می شود و پس از ابلاغ به شورای پول و اعتبار داده می شود تا از این طریق سهم بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به ایثارگران مشخص شود. وی با بیان اینکه تسهیلات مسکن در قالب تملک دارایی است، به طور معمول در ۶ ماهه دوم سال عملیاتی می شود گفت: درصد سود تسهیلات مسکن برای ایثارگران چهار درصد و مدت بازپرداخت آن نیز ۲۰ ساله است.

بنیاد شهید درباره ثبت پنج درصد جانبازی برای ۶۰۰ رزمنده توضیح داد

sedayemodafean.org بنیاد شهید و امور ایثارگرانمدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران از معرفی ۶۰۰ نفر از مشمولان تبصره ماده ۸۷ قانون برنامه ششم به کمیسیون پزشکی بنیاد برای ثبت حداقل پنج درصد جانبازی خبر داد. حجت‌الله فرهادی مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید از معرفی ۶۰۰ نفر از مشمولان تبصره ماده ۸۷ قانون برنامه ششم (فاقدین مدارک بالینی هم‌زمان) به کمیسیون پزشکی بنیاد برای ثبت حداقل پنج درصد جانبازی خبر داد و اظهار کرد: برابر تبصره بند الف ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، آن دسته از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که فاقد مدارک بالینی هم‌زمان با حادثه هستند با تأیید شورای عالی پزشکی نیروی مربوطه حداقل ۵ درصد جانبازی توسط بنیاد دریافت می‌کنند. وی ادامه داد: بر همین اساس و مطابق دستورالعمل تبصره بند الف ماده ۸۷ ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح به نیروهای سه‌گانه ارتش، سپاه و نیروی انتظامی با تشکیل جلسات متعدد و هماهنگی‌های لازم با ایثارگران نیروهای مذکور، عملیات اجرایی این بند از قانون از اسفندماه سال ۱۳۹۷ شروع و تاکنون بیش از هزار و ۵۰۰ پرونده به صورت مشترک بررسی ‌شده است که از این تعداد بالغ‌ بر ۶۰۰ پرونده تأیید و جهت اخذ درصد به کمسیون پزشکی بنیاد ارسال شده‌اند.

۱۹۷ هزار مورد پایش سلامت از والدین شهدا و ایثارگران انجام شد

sedayemodafean.org مورد پایش سلامترئیس اداره پایش سلامت بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۱۹۷ هزار نفر مورد پایش سلامت از والدین شهدا، جانبازان و ایثارگران در سال گذشته انجام شد و امسال نیز برنامه ریزی برای پایش سلامت از خانواده‌های شهدا و ایثارگران صورت گرفته است. حمیدرضا حبیب الهی افزود: هر ساله به منظور مراقبت بیشتر و ارائه خدمات درمانی بهتر به والدین شهدا، خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان برنامه ای تحت عنوان پایش سلامت در بنیاد شهید برنامه ریزی می شود تا از این طریق بتوانیم از آنها مراقبت‌های لازم را انجام دهیم.وی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل، این پایش برای برخی از اعضای خانواده‌های شهدا و ایثارگران هر ماه دو مرتبه و برای برخی ۶ ماه یک بار انجام می شود که البته به دلیل برخی مشکلات با بیمه‌های تکمیلی این کار به طور مرتب انجام نمی شود.حبیب الهی با بیان اینکه برخی از پزشکان پایش سلامت برای اینکه بیمه تکمیلی پرداختی‌های آنها را به موقع انجام نمی دهد، همکاری کمتری با بنیاد شهید دارند، اظهار داشت: امیدواریم با رفع مشکلات موجود بتوانیم برنامه‌های مراقبتی، توانبخشی، مددکاری، مشاوره‌ای و پایش سلامت خانواده‌های شهدا و ایثارگران را به موقع انجام دهیم.

تشکیل گروه‌های جهادی حامی خانواده‌های جانبازان ۷۰ درصد به بالا

sedayemodafean.org جانبازان ۷۰ درصد معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه ایلام از استقبال گسترده طلاب از اجرای طرح گروه‌های جهادی حامی خانواده‌های جانبازان ۷۰ درصد به بالای استان، خبر داد. حجت الاسلام یونس گلی، معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان ایلام با تاکید بر این جمله مقام معظم رهبری که فرموده‌اند «شما جانبازان رهبران این نهضت هستید»، گفت: جانبازان سند زنده ایثار و مقاومت هستند و ما باید از نعمت وجودشان استفاده کنیم. وی افزود: با توجه به پیشنهادی که از طرف نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در برنامه افطاری ماه مبارک رمضان جانبازان عزیز داده شد، با طرح تشکیل گروه‌های جهادی حامی خانواده‌های جانبازان ۷۰ درصد به بالا موافقت گردید و بناست در هر یک از این گروه ها یک طلبه نیز حضور داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از اطلاع رسانی، این طرح مورد استقبال بسیار خوب طلاب قرار گرفت و ان‌شاء‌الله در کنار سایر عزیزان جهادی بتوانند دین خود را به جانبازان عزیز به عنوان شهدای زنده ادا کنند.

صدای مدافعان با تشکر از بچه های بخش خبری سایت، از مخاطبان محترم خواستار است تا با پیگیری مطالبات ایثارگران و جانبازان در خصوص موارد اشاره شده با بنیاد و دیگر نهادهای مربوط تماس گرفته و خواستار حمایت تمام و کمال بنیاد و عمل به وعده های داده شده به ایثارگران باشند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.