sedayemodafean.org قرز الحسنه

در هفته‌ای که گذشت: قرض الحسنه، بیکاری، و رشد چشم گیر آمار دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز

ایثارگران وام ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه دریافت می کنند

sedayemodafean.org رضا ریاحیمدیرعامل اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: با ابلاغ شورای پول و اعتبار، ایثارگران وام ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه برای طرح های خوداشتغالی دریافت می کنند. رضا ریاحی توضیح داد: با توجه به اینکه پیشنهاد ۵۰ میلیون تومانی وام اشتغال در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید، پس از ابلاغ و طی مراحل اجرایی به ایثارگران جویای کار این میزان تسهیلات داده می شود. وی تصریح کرد: تا پیش از این وام قرض الحسنه ۲۰ میلیون تومان بود که با تصویب این میزان تسهیلات، به طور یقین کمک شایانی به ایثارگران بیکار خواهد کرد.ریاحی ادامه داد: پیش بینی می شود ۱۲ هزار نفر در سال جاری بتوانند تسهیلات اشتغال را دریافت کنند اما ممکن است این رقم تسهیلات به ایثارگران جویای کار بیشتر شود. به گفته وی، صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران پس از ابلاغ و تصویب نهایی این میزان تسهیلات را به ایثارگران جویای کار پرداخت خواهد کرد.

جا دارد ما نیز به نوبه خود از تمام عزیزانی که در عملی کردن این طرح دست داشته و دارند تشکر کنیم. صدای مدافعان امیدوار است که گزارشها و اخبار مربوط به دریافت این وام‌های خوداشتغالی را بزودی از ایثارگران عزیز دریافت کنیم و نتایج آن را شاهد باشیم.

انتصاب مدیر شبکه پنج سیما

sedayemodafean.org سعید اشنابسید مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در حکمی سعید اشناب را به مدیریت شبکه پنج سیما منصوب کرد.  معاون سیمای رسانه ملی تأکید کرده است: عنوان شبکه پنج، شبکه تهران، بیانگر اهمیت استان و شهر تهران بعنوان پایتخت کشور عزیزمان در مجموعه مناسبات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی ایران اسلامی است و انتظار می رود ضمن بهره گیری از همکاران ارزشمند رسانه ملی بویژه آن شبکه و راهنمایی‌ها و کمک های نهادهای ذی ربط در انجام این مأموریت اهتمام ویژه ای داشته باشید. دکتر میرباقری همچنین در این حکم از مجاهدت ها و تلاش های ارزشمند جواد رمضان نژاد در طول مدیریت این شبکه صمیمانه قدردانی کرد. سعید اشناب که از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است سوابق مدیریتی همچون مدیر شبکه جهانی جام جم، مدیرشبکه الکوثر، مدیر گروه‌های اجتماعی و مستند شبکه دو سیما، مدیر گروه برنامه‌های تلویزیونی شبکه افق، مدیراطلاعات و برنامه ریزی معاونت برون مرزی، مشاور مدیریت شبکه دو سیما و مؤسس دفاتر شبکه الکوثر در بیروت و نجف اشرف را در کارنامه خود دارد.

صدای مدافعان برای جناب آقای سعید اشناب آرزوی موفقیت میکند و امیدواریم که نه تنها این شبکه بلکه کل صدا و سیما عزم خود را جزم کند تا از مشکلات و دغدغه‌های ایثارگران و جانبازان برنامه های بیشتری را تولید و پخش کنند.

۲۵۵۱ نفر از ایثارگران واجد شرایط در کردستان بیکار هستند

sedayemodafean.org بنیاد شهید و امور ایثارگرانمعاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان گفت: براساس بررسی های انجام شده در حال حاضر ۲ هزار و ۵۵۱ نفر از ایثارگران واجد شرایط در این استان بیکار هستند. علی قنبر صادقی با بیان اینکه اشتغال ایثارگران مشمولان دارای ۲۵ درصد و پنج درصد ایثارگری را در بر می گیرد، اظهار داشت: از این تعداد واجدین شرایط بیکار در استان یک هزار و ۸۵۸ نفر از مشمولان سهمیه ۲۵ درصد هستند.وی افزود: همچنین ۶۹۳ نفر دیگر از ایثارگران بیکار در استان مشمولان سهمیه پنج درصد ایثارگری را در بر می گیرد که شامل فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد است.معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان یادآور شد: ۱۶ نفر از ایثارگران بیکار در استان دارای مدرک دکترا، ۲۸۸ نفر فوق لیسانس، یک هزار و ۳۸۶ نفر لیسانس، ۲۴۰ نفر فوق دیپلم، ۴۶۵ نفر دیپلم و ۱۵۶ نفر نیز زیر دیپلم هستند.

رشد چشم گیر آمار دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز در سال ۹۷

sedayemodafean.org دانشجویان شاهد و ایثارگرمحمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به رشد چشمگیر آمار دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز طی ۴ سال گذشته و تقدیر از آن‌ها اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۹ هزار و ۵۶۵ نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر در تمام مقاطع در دانشگاه‌های سراسر کشور در حال تحصیل هستند که در ارزیابی‌های به‌عمل‌آمده، درصد ممتازین دانشجویی در چهار دوره منتهی به سال ۱۳۹۷ رشد چشم‌گیری داشته، به‌گونه‌ای که میزان رشد ۶۲/۱۶ (شصت و دو شانزده صدم) درصدی ممتازین در سال ۹۴ به ۷۹/۲۲ (هفتاد و نه و بیست و دو صدم) درصد در سال ۹۷ رسیده است. وی ادامه داد: سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) ابزار توانمندی در جهت دسترسی آسان به سوابق تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر است و در حال حاضر با تعاملات خوب با ادارات کل شاهد و ایثارگر وزارت خانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی، امکان ارزیابی و رصد تحصیلی این عزیزان فراهم‌ شده است.

این افتخار بزرگی است که پدران این عزیزان به چشمان دنیوی خود ندیدند اما مطمئنا سایه لطف و محبت شهدا همچنان بالای سر این عزیزان بوده و هست که چنین موفقیت‌های را نصیب جامعه ایثارگران و فرزندان شاهد کردند. ما نیز در صدای مدافعان این موفقیتهای تحصیلی را به  دانشجویان شاهد تبریک میگوئیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.