sedayemodafean.org در هفته‌ای که گذشت:‌ وام مسکن، وام ازدواج ایثارگران، و سهام ایثارگران در بانک دی

در هفته‌ای که گذشت:‌ وام مسکن، وام ازدواج ایثارگران، و سهام ایثارگران در بانک دی

شهیدی: بیش از ۴۵ هزار نفر از ایثارگران در سال ۱۳۹۷ وام مسکن دریافت کرده‌اند

sedayemodafean.org وام مسکننماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سال گذشته از حدود ۵۰ هزار نفر از افراد معرفی شده به بانک‌ها مجموعاً ۴۵ هزار و ۶۲۳ نفر از ایثارگران عزیز وام مسکن دریافت کرده‌اند. حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی بیان کرد: امام حسن (ع) از ابتدای زندگی به امام ایثار و بخشش و الگوی کرامت مشهور شدند. امروز نیز با توجه به شرایط اقتصادی اجتماعی موجود توجه به سیره این امام و ترویج فرهنگ اکرام و ایثار اجتماعی برای ایجاد همبستگی و فقرزدایی ضروری است. حجت‌الاسلام شهیدی ادامه داد: تمامی فرایندهای دریافت وام بر روی سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران و به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و باید با تکمیل وب‌سرویس مشترک وزارت مسکن و شهرسازی و بانک‌های عامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به تسهیل بیشتر این فرایند برای دریافت تسهیلات مسکن ایثارگران اقدام شود. نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین تعداد واگذاری زمین و مسکن به ایثارگران در سال ۱۳۹۷ را ۶ هزار و ۵۴ مورد عنوان کرد.

جانبازان در تامین برخی داروها و تجهیزات پزشکی با مشکل مواجه هستند

sedayemodafean.org تجهیزات پزشکیرئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشمر گفت: ایثارگران و جانبازان در تامین یک سری داروهای خارجی که در قرارداد بیمه تکمیلی نیامده با مشکل مواجه هستند. حسین رزمی در خصوص وضعیت درمان ایثارگران گفت: برخی داروها و تجهیزات همانند تخت، ویلچر، عصا، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و… چون در قرارداد با بیمه نیست خود بنیاد شهید و امور ایثارگران متولی تهیه آن‌هاست. وی ادامه داد: ایثارگران و جانبازان در تامین یک سری داروهای خارجی که در قرارداد بیمه تکمیلی نیامده با مشکل مواجه هستند که البته برای حل این مشکل روش‌هایی نیز پیش بینی شده است. با توجه به اینکه از نظر اعتباری دستگاه‌های دولتی با مشکلاتی مواجه هستند قسمتی از این مشکلات به تامین اعتبار مربوط به بیمه تکمیلی جانبازان مرتبط است. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشمر عنوان کرد: برای بیمه جانبازان از اوایل سال گذشته با مشکلاتی مواجه بودیم و هنوز نیز این مشکل به طور کامل برطرف نشده اما در حال پیگیری هستیم.

وام ازدواج ایثارگران از منابع مالی بنیاد شهید پرداخت نمی‌شود

sedayemodafean.org وام ازدواجبانک مرکزی اعلام کرد: به هیچ عنوان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از محل منابع بنیاد شهید انقلاب اسلامی تأمین و پرداخت نمی‌شود. ‏این نهاد  در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی به اشتباه در خصوص محل تأمین و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ایثارگران اظهار کرده‌اند که «این سهمیه مازاد بر سهمیه بانک مرکزی است که آن را بنیاد شهید به بانک عامل پرداخت می‌کند»، که در این خصوص به اطلاع عموم می‌رساند، اعطای تمام تسهیلات قرض‌الحسنه به ویژه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و همچنین تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ایثارگران (موضوع ماده ۵۰ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مبنی بر اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ایثارگران به میزان دو برابر افراد عادی)، از محل سپرده‌های پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه مردمی نزد بانک‌ها تأمین می‌شود.

وضعیت سهام ایثارگران در بانک دی مشخص نیست

sedayemodafean.org علیرضا متانی دبیرکل حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی گفت: وضعیت سهام ایثارگران در بانک دی مشخص نیست و حتی گزارش‌هایی هم از سوی دولت در این‌ باره ارائه نمی‌شود. علیرضا متانی اظهار کرد: در جلسه روز پنجشبه دوم خرداد طبق برنامه‌هایی که در دستور کار داریم، مجموعه قوانین مربوط به ایثارگران از جمله سهام آن‌ها در بانک دی پیگیری خواهد شد؛ زیرا هر روز گزارش‌هایی منتشر می‌شود که این بانک ورشکست شده است و چون وضعیت سهام ایثارگران در این بانک مشخص نیست و از دوران دولت آقای احمدی‌نژاد و آقای روحانی هیچ گزارشی از وضعیت بانک دی به ما ارائه نشده است. وی ادامه داد: همچنین در این جلسه به بیمه درمان ایثارگران پرداخته می‌شود و برای بنیاد شهید و دولت جای تأسف است که هزینه‌های درمانی ایثارگران فقط در یک سری داروخانه‌ها و بیمارستان‌های خاص تعریف شده است و آن گستردگی لازم را ندارد.

در هفته‌ای که گذشت و در آستانه سی هفتمین سالگرد آزادسازی خرمشهر، خبرهای متعددی در مورد خدمات ارائه شده به جانبازان و ایثارگران در رسانه‌ها منتشر شد که طبق روال هر هفته ما سعی کردیم برخی از مهمترین آنها را جمع آوری و خدمت شما ارائه دهیم. امیدواریم صدای مدافعان توانسته باشد در راه رسیدن به اولین و مهمترین هدفش که ایجاد فضایی برای گفتگو و رساندن صدای ایثارگران و جانبازان مظلوم به گوش مسئولین و همچنین به جامعه است،‌ قدمی مثبت برداشته باشد. به امید تحقق این مهم و خدمت رسانی هر چه بهتر بنیاد شهید و نیروهای مسلح به این قشر فداکار و مظلوم جامعه.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.