sedayemodafean.org تامین داروی جانبازان

در هفته‌ای که گذشت: تامین داروی جانبازان، فرصت شغلی برای ایثارگران، و کاروان ویژه جانبازان به حج تمتع

لزوم تامین داروی جانبازان ۷۰ درصد در شهرستان خلخال

sedayemodafean.org تامین داروی جانبازان ۷۰ درصدهفته گذشته فرماندار شهرستان خلخال در مصاحبه ای گفت: تامین دارو برای جانبازان ۷۰ درصد به مشکلی بزرگ برای این خانواده‌ها تبدیل شده است. فریدون بابایی با حضور در منزل جانبازان سراصلان جعفرزاده اندبیل و قربانعلی نوری ضمن تجلیل از مقام شامخ آنان یکی از اصلی‌ترین مشکلات خانواده معظم جانبازان ۷۰ درصد را تامین داروی آنان عنوان کرد. وی با اشاره به اینکه باید بیمه تامین داروی جانبازان مشکلات این قشر زحمتکش و فداکار انقلاب را حل کند افزود: بیمه‌ها باید به تعهدات خود در قبال قرارداد با سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران عمل نمایند و قرار نیست جانبازان برای تامین دارو‌های خود با مشکلات جسمی و حرکتی و اعصاب و روان مسافت‌های طولانی را تا مرکز کشور و مراکز دیگر طی نمایند. بابایی گفت: در کنار مشکلات تامین دارو مشکلات اشتغال فرزندان جانبازان ۷۰ درصد باید در دستور کار این سازمان قرار گیرد و مشکلات مسکن این قشر از مدافعان نظام و انقلاب هنوز با تعلل بانک‌ها در شهرستان خلخال در مواردی انجام نشده که بانک‌های عامل موظف هستند با توجه به اینکه از منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و یا استان این تسهیلات در اختیار خانواده محترم جانبازان قرار می‌گیرد در پرداخت این تسهیلات تسریع نمایند و هیج تعللی از سوی بانک‌های عامل پذیرفته نیست چرا که بنیاد شهید این تسهیلات را از منابع داخلی در تعهد دارد و بانک از منابع خود نمی‌دهد.

اعلام جزئیات اعزام کاروان ویژه جانبازان به حج تمتع

sedayemodafean.org کاروان ویژه جانبازان به حج تمتعسید مستجاد حسینی، مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: از میان حدود ۱۲۰ نفر متقاضی ایثارگر از استان‌ها، طبق دستورالعمل، ۲۷ جانباز ۷۰ درصد و دو جانباز ۶۰ درصد انتخاب شدند که با همسران و همراهان با نسبت محرمیت، در مجموع ۷۲ نفر کاروان ویژه جانبازان در سال جاری را تشکیل می‌دهند، البته جانباز متقاضی دارای شرایط حاد جسمی نیز داشتیم ولی به دلیل شرایط خاص، نتوانستند در کاروان حضور داشته باشند و دیگر جانبازان با شرایط عادی نیز با یک همراه برای ثبت‌نام با کاروان‌های سازمان حج و زیارت اعزام می‌شوند. وی با اشاره به اعزام کاروان ویژه حج جانبازان در تیرماه سال جاری تصریح کرد: در کاروان امسال، مدیر کاروان، روحانی، پزشک، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران و همسران و همراهان وجود دارند و ویلچیرساز، مستندساز و مشاور نخواهیم داشت. مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد بابیان اینکه آموزش‌های بنیاد برای همراهان جانبازان نیمه دوم خردادماه در تهران آغاز خواهد شد، گفت: آموزش‌هایی را سازمان حج و زیارت برای جانبازان پیش‌بینی کرده است و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در آموزش‌های خود توانایی جسمی و روحی همراهان را ارزیابی و ملاحظات دارویی و تغذیه‌ای جانبازان را بیان می‌کند، از سوی دیگر همراهان با مدیر کاروان، پزشک و دیگر اعضا آشنا خواهند شد، جانبازان نیز آموزش‌های مرتبط با خود را در استان‌ها فراگرفته و در تاریخ اعزام در تهران گرد هم می‌آیند.

هدف گذاری ۳۰ هزار فرصت شغلی برای ایثارگران در سال ۹۸

sedayemodafean.org فرصت شغلی برای ایثارگراننماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سال گذشته بیش از ۲۴ هزار شغل برای ایثارگران ایجاد شد و با برنامه‌ریزی انجام شده، در تلاش هستیم در سال جاری این میزان را به ۳۰ هزار فرصت شغلی افزایش دهیم.حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد‌علی شهیدی در نشست شورای معاونین و مدیران بنیاد با بیان اینکه برای سال ۹۸ اشتغال ۳۰ هزار نفر از ایثارگران جویای کار، هدف گذاری شده است، گفت: هم اکنون بیش از ۹۰ هزار ایثارگر جویای کار در کشور وجود دارد. در سال گذشته بیش از ۲۴ هزار شغل برای ایثارگران ایجاد شد و با برنامه‌ریزی انجام شده، در تلاش هستیم در سال جاری این میزان را به ۳۰ هزار فرصت شغلی افزایش دهیم. وی با اشاره به اینکه هم اکنون نرخ بیکاری در کشور ۱۲ درصد است، گفت: این میزان در بین جامعه ایثارگری حدود ۴ درصد است. وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ بیش از ۶۹ هزار ایثارگر جویای کار وجود داشت، افزود: با تلاش اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد و صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اقدامات خوبی صورت گرفته است و روند افزایشی در ایجاد اشتغال جامعه ایثارگری حفظ شده است این در حالی است که هر ساله با تعداد بیشتری از فارغ‌التحصیلان ایثارگر مواجه هستیم.

خدمت رسانی دانشگاه علوم پزشکی به جانبازان

sedayemodafean.org خدمت رسانیدکتر محمد رضا دارابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دیدار با مدیر کل بنیاد شهید و ایثار گران خراسان رضوی گفت: این دانشگاه آماده خدمت رسانی به جانبازان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است و حمایت های لازم درخصوص تجهیز و راه اندازی بیمارستان روانپزشکی و توانبخشی امام خمینی (ره) انجام خواهد شد. ئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به زودی با جانبازان سرافراز بستری در مراکز توانبخشی جانبازان نخاعی و اعصاب روان امام خمینی (ره)، دیدار خواهیم کرد تا بتوانیم سنجش دقیقی از مشکلات پیش روی ایثارگران داشته باشیم. دکتر انجیدنی مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه حمایت های همه جانبه خود در خصوص تجهیز و راه اندازی بیمارستان را اعلام می کند تا پس از کسب مجوزهای لازم ، پروانه بهره برداری توسط وزارت بهداشت صادر گردد.
وی با اشاره به صدور مجوز بهره برداری بیمارستان روانپزشکی و توانبخشی امام خمینی (ره) ادامه داد: برای خدمت و رفع مشکلات درمانی جانبازان نخاعی و اعصاب روان بستری در این مرکز ، نیاز به تغییرات، تکمیل و افزودن بخش هایی چون تصویربرداری و آزمایشگاه تخصصی است تا با کسب استانداردهای اعتبار بخشی و ارزشیابی در مرحله بهره برداری قرار بگیرد.

در حالی که صدای مدافعان هر هفته تلاش میکند تا گزینه‌ای از مهمترین اخبار مربوط به جامعه ایثارگران و جانبازان را منتشر کند، در طول هفته مقاله‌های خبری کوتاه بسیاری نیز از سوی مخاطبینمان بدست ما میرسد که متاسفانه بدلیل عدم تایید صحت سقم آنها نمیتوانیم تمام آنها را منتشر کنیم و مجبور هستیم به اخبار رسمی منتشر شده در رسانه‌ها بسنده کنیم. جا دارد از تمام دوستانی که برای ما اخبار و رویدادهای مهم هفتگی را از اقصی نقاط ایرانی اسلامی ارسال میکنند تشکر ویژه‌ای داشته باشیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.