درباره ما

صدای مدافعان سایتی است متعلق به همه رزمندگان, جانبازان, و ایثارگران تا فضایی برای همفکری و همدلی آنان باشد و بتواند از طریق این هم افزایی در مسیر بهبود سیاستگذاری عمومی گام بر دارد.

امام راحل بار ها تأکید کردند که هر چه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجاهدت و شهدا و ایثارگران است. امام خمینی همچنین به مسئولین تأکید کردند که با رزمندگان و ایثارگران نباید طوری رفتار شود که نسبت به کار بزرگی که انجام داده اند و بهای سنگینی که برای جهاد پرداخته اند, بی احترامی و بی اعتنایی بشود. باید با آنان رفتاری داشته باشیم که احساس کنند آنها را می شناسیم و اهمیت هزینه ای که در این راه داده اند را می دانیم.

رزمنده کیست؟ آزاده کیست؟ جانبازی چیست؟ و ایثارگری یعنی چه؟ ما به دنبال پاسخ به این سوالات نیستیم. امروز و در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی باید علاوه بر پاسداری از فرهنگ شهادت و ایثار به این موضوع اندیشید که چگونه می توان از تجارب رزمندگان و ایثارگران و خانواده های آنان با پیشینه های متفاوت و متنوعی که دارند برای ایجاد تحولات مثبت در بستر جامعه استفاده کرد.

از دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تا قربانیان حوادث تروریستی بیش از ۲۲۵ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است اما کل جانبازان در کشور بیش از ۵۷۴ هزار نفر هستند. اگر به این آمار, تعداد آزادگان دوران دفاع مقدس و خانواده شهدا را اضافه کنیم به جمعیتی حدود چهار میلیون نفر میرسیم که می تواند منشاء تحولات مثبت در جامعه باشند.

هر چند هنوز دغدغه های بسیاری در مسیر دریافت مزایای به حق رزمندگان و ایثارگران وجود دارد اما در این زمان باید مرز های جدیدی را درنوردیم و خاکریزهای دیگری را در مقابله با بیکاری, فساد, آسیبهای اجتماعی و بحران معیشتی فتح کنیم. خواهران و برادران رزمنده و ایثارگر ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدا باید به شکلی فعالانه در روندهای سیاسی, اجتماعی و اقتصادی شهر و روستا و جامعه خود مشارکت داشته باشند. باید نسبت به تحولات و تصمیماتی که در سطح محلی یا ملی و حتی بین المللی بر زندگی ما و اطرافیان ما اثر میگذارد حساس باشیم و با رایزنی با مسئولین راهکارهای بهینه ای برای آینده انقلاب و ایران بیابیم.

ما در ابتدای راهیم اما در این مسیر تنها نیستیم و مطمئن هستیم روز به روز به یمن الطاف الهی و حمایت مشفقانه شما برادران و خواهران به غنای محتویات این سایت اضافه خواهد شد تا هر یک از ما بتوانیم در جامعه خود کوشاتر و مؤثرتر باشیم.